Napastnik reprezentacji Słowacji zawodnikiem Warty Poznań

Adam Zrelak podpisał kontrakt z Wartą Poznań do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia do czerwca 2023 roku. 26-letni piłkarz przeszedł do „Zielonych” na zasadzie transferu definitywnego z 1. FC Nuernberg.

Nowy zawodnik beniaminka PKO BP Ekstraklasy rozpoczął zawodową karierę w MFK Ruzomberok, z którego jako 20-latek przeniósł się do Slovana Bratysława. Latem 2016 roku trafił do czeskiego FK Jablonec, by po roku odejść za milion euro do 1. FC Nuernberg. W klubie z Norymbergi występował w Bundeslidze (14 meczów i 2 gole w sezonie 2018/19) oraz na jej zapleczu (31 spotkań, 2 bramki). Dla niemieckiego zespołu strzelił w sumie 5 goli w 50 oficjalnych występach.

Słowacki napastnik w pierwszej reprezentacji swojego kraju zadebiutował jako 19-latek i rozegrał dotychczas 5 spotkań, w których zdobył 2 bramki. Ostatni jak na razie występ w kadrze zaliczył we wrześniu 2020 roku.

– Podczas rozmów z dyrektorem sportowym, Robertem Grafem przekonałem się, że Warcie Poznań bardzo zależy na mnie. Moja umowa w Norymberdze i tak kończyła się latem, więc uznałem, że warto zmienić barwy klubowe już teraz. Chcę grać, strzelać gole i dlatego przyjąłem propozycję Warty Poznań. Bardzo się cieszę, że tu jestem. Będę dawał z siebie wszystko dla tego klubu. Wiem, że w Warcie jest fajna, rodzinna atmosfera, a zawodnicy walczą na boisku jeden za drugiego i bardzo mnie to cieszy, bo też jestem takim piłkarzem. Chcę strzelać gole i pomóc drużynie w zdobywaniu punktów i osiągnięciu celu, jakim jest utrzymanie się w lidze – mówi Adam Zrelak, cytowany przez klubowe media.

Źródło: Biuro Prasowe Warty Poznań

Fot. Klaudia Berda

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.