fbpx

Transferowy hit w małopolskiej IV lidze. Były zawodnik Wisły Kraków i Empoli wzmocnił Unię Tarnów

Adam Kokoszka został zawodnikiem IV-ligowej Unii Tarnów.

Adam Kokoszka swój ostatni mecz rozegrał we wrześniu 2018 roku przeciwko Olimpii Grudziądz w I rundzie Pucharu Polski jako zawodnik Zagłębia Sosnowiec.

34-letni zawodnik wraca do czynnego uprawiania piłki nożnej po ponad dwuletniej przerwie jako gracz Unii Tarnów. „Jaskółki” zajmują drugie miejsce w mistrzowskiej grupie IV ligi małopolskiej (wschód) i wiosną będą jednym z głównych faworytów do awansu.

Cieszę się, że podpisałem umowę z klubem, który bardzo poważnie myśli o awansie do III, a później do II ligi. Wiem, że po dwóch z rzędu nieudanych barażach, prezesi klubu pokładają we mnie spore nadzieje związane z tym i najbliższym sezonem. Na pewno zrobię wszystko, aby jak najbardziej pomóc w realizacji zakładanych celów sportowych. Wiem także, że w drużynie są bardzo perspektywiczni nastolatkowie z tutejszej akademii i bardzo chętnie pomogę w ich rozwoju dzieląc się z nimi swoim piłkarskim doświadczeniem. Myślę, że przed nami bardzo dobry czas dla tarnowskich „Jaskółek” – powiedział Kokoszka, cytowany przez klubowe media Unii Tarnów.

Adam Kokoszka jest na pewno naszym sporym wzmocnieniem, ale nie ostatnim w tym oknie transferowym. Sprawa awansu jest dla nas aktualnie absolutnym priorytetem i temu celowi podporządkowane jest wszystko w Unii Tarnów. Jak już wiemy decydenci naszego miasta przyznając nam na ten cel zaledwie 10 tysięcy złotych, praktycznie porzucili nas w misji zdobycia dla Tarnowa III ligi. Na szczęście niezawodna Grupa Azoty, firma Sokołów oraz lokalny biznes nadal wspierają nas w tym niezwykle ważnym dla tarnowskiego sportu zadaniu. W ostatnich 3 latach udało się zbudować w klubie solidne fundamenty na poziomie organizacyjnym i finansowym, co pozwala realnie wierzyć, że rok 2021 przyniesie nam sukces również w aspekcie sportowym. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w sporcie potrzebne jest również szczęście, natomiast uważam, iż tym razem pomożemy temu szczęściu naprawdę bardzo mocno – dodał Tomasz Matyjewicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej ZKS Unia Tarnów.

Adam Kokoszka podczas swojej kariery występował w takich klubach jak Wisła Kraków, FC Empoli, Polonia Warszawa, Śląsk Wrocław, Torpedo Moskwa oraz Zagłębie Sosnowiec.

34-letni defensor ma na swoim koncie 165 występów na poziomie rodzimej ekstraklasy, 66 spotkań w Serie B, a także 22 mecze w rosyjskiej Premier Lidze.

Źródło: własne, Unia Tarnów

Fot. Unia Tarnów

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.