fbpx

Kolejny zasłużony klub na skraju przepaści. Wczoraj rywalizacja z Górnikiem Zabrze, dziś IV-ligowy zespół może przestać istnieć

Unia Hrubieszów zmaga się z ogromnymi problemami. Włodarze klubu próbują ratować zespół seniorów, który może nie przystąpić do rozgrywek rundy wiosennej w IV lidze lubelskiej.

Unia Hrubieszów jest klubem z 75-letnią tradycją, który obecnie znalazł się w arcytrudnej sytuacji finansowej. Byt IV-ligowej drużyny seniorów jest realnie zagrożony, podobnie jak los zespołów młodzieżowych hrubieszowskiego klubu. Należy przypomnieć, że jeszcze dwa lata temu zespół Unii Hrubieszów w finale wojewódzkiego Pucharu Polski wyeliminował III- ligowe Orlęta Radzyń Podlaski, a następnie na szczeblu centralnym zmierzył się z Górnikiem Zabrze.

Znalezione obrazy dla zapytania: unia hrubieszów górnik zabrze

Unia jest kolejnym klubem, który może ponieść porażkę w walce z rywalem o nazwie FC Koronawirus. Bez wsparcia życzliwych osób, ciężko będzie sprostać temu przeciwnikowi. Lokalne samorządu „tną” budżety na sport i wiele klubów boryka się z ogromnymi problemami.

Władze Unii nie zamierzają się jednak poddawać. Nowy zarząd, wybrany kilka dni temu (12.02) rozpoczyna akcję ratowania futbolu w Hrubieszowie.

Miejski Klub Sportowy Unia Hrubieszów jeszcze nigdy nie potrzebował, jak teraz wsparcia całego hrubieszowskiego środowiska sportowego. Nasz klub znajduje się obecnie w trudnej sytuacji organizacyjno-sportowej. Za poprawę tego stanu rzeczy wzięły się nowe władze hrubieszowskiego klubu, na czele których stoi prezes zarządu Piotr Stadnicki – informuje klub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Celem nowych włodarzy Unii Hrubieszów jest uratowanie piłki seniorskiej i wystąpienie na wiosnę w IV lidze lubelskiej oraz utrzymanie wszystkich grup młodzieżowych. Właśnie teraz całe hrubieszowskie środowisko sympatyków związanych z Unią Hrubieszów powinno być razem i wspólnie doprowadzić do uratowania Naszego klubu z 75-letnią tradycją – czytamy w dalszej części komunikatu.

Klub organizuje zbiórkę środków, które zostaną przekazane na konto Unii Hrubieszów. Link do zrzutki TUTAJ.

Zbiórka na rzecz Unii Hrubieszów!

******

Nowy zarząd opublikował również otwarty list do piłkarzy Unii Hrubieszów, którego treść zamieszczam poniżej.

„Szanowni Piłkarze!

Piszemy do Was w imieniu Zarządu Miejskiego Klubu Sportowego „Unia” Hrubieszów, który tak jak My – kibice przejmuje się losami naszego ukochanego klubu i nie pozostaje obojętny na jego problemy. Dlatego zwracamy się do Naszych piłkarzy, aby poruszyć ważne dla klubu problemy.

Jednym z ważniejszych problemów Unii Hrubieszów było zamieszanie organizacyjne w Klubie. Przez co nie mogliście należycie rozpocząć przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2020/2021.

Mamy świadomość, że Walne Zebranie odbyło się dosyć późno i nowy Zarząd Klubu ma mało czasu, aby przygotować Was do nadchodzącej rundy wiosennej. Wiemy, że czekając od Grudnia do Lutego bez żadnych konkretów niektórzy z Was zastanawiali się nad zmianą barw inni natomiast może nad zakończeniem kariery. 

Czując jednak przywiązanie do Naszego klubu, który rok temu obchodził 75-lecie istnienia, pragniemy zrobić wszystko, żeby nie został wycofany  z rozgrywek. Wiemy, że dla części zawodników Unia to nie tylko klub, a coś więcej. Dlatego chcemy Was prosić, żebyście wznowili treningi i razem wspólnym kolektywem w tym trudnym dla Nas czasie powalczyli o utrzymanie w IV lidze. Jeżeli tego celu nie uda się osiągnąć, nikt nie będzie miał do Was żalu. W przypadku spadnięcia do Zamojskiej Klasy Okręgowej za rok wrócimy silniejsi! Natomiast wycofanie się z rozgrywek będzie równoznaczne z zaczęciem wszystkiego od początku od A klasy…

Dajcie radość hrubieszowskiemu środowisku sportowemu, które w Was zawsze wierzy, a młodym adeptom piłki nożnej, których niektórzy z Was trenują dajcie przykład walki o ukochany klub do samego końca!

Zarząd oraz administracja Miejskiego Klubu Sportowego Unia Hrubieszów.”

Zespół Unii Hrubieszów po rundzie jesiennej zajmuje 9. miejsce w tabeli drugiej grupy lubelskiej IV ligi z dorobkiem 24 punktów.

Foto: Unia Hrubieszów, Kurier Lubelski

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Jedna odpowiedź do “Kolejny zasłużony klub na skraju przepaści. Wczoraj rywalizacja z Górnikiem Zabrze, dziś IV-ligowy zespół może przestać istnieć”

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.