fbpx

Szkoleniowiec lidera śląskiej IV ligi zrezygnował z pełnionej funkcji

W piątek, 19 lutego Adam Burek zrezygnował z pełnienia funkcji trenera pierwszego zespołu i dyrektora sportowego Odry Wodzisław.

Adam Burek pracował w klubie z Wodzisławia od 1 lipca 2018 roku. Pełnił funkcję asystenta trenera Ryszarda Wieczorka. W tym czasie jednocześnie zarządzał Akademią Piłkarską klubu. Pierwszym trenerem Odry Wodzisław został 21 czerwca 2019 roku. Od 18 września 2019 roku pełnił również funkcję dyrektora sportowego.

W dniu dzisiejszym, na prośbę trenera Adama Burka, została rozwiązana jego umowa z Odrą Wodzisław za porozumieniem stron.

– Chciałbym serdecznie podziękować władzom Klubu, udziałowcom, głównym sponsorom i sternikom Urzędu Miasta Wodzisław Śląski, na czele z p. Prezydentem Mieczysławem Kiecą, p. Prezydent Izabelą Kalinowską oraz wszystkim radnym Miasta za możliwość bycia częścią Klubu z tak pokaźną historią, marką i oddanym środowiskiem kibicowskim. Z dumą i szacunkiem reprezentowałem Niebiesko-Czerwone barwy, którym od dzieciństwa kibicuję, gdy po raz pierwszy na trybuny zabrał mnie mój tata – powiedział Adam Burek, cytowany przez klubowe media Odry Wodzisław.

Pozostawiam po sobie bardzo dobrze przygotowany zespół, złożony z silnej kadry zawodniczej, która gwarantuje wysoki poziom sportowy i ustabilizowany sztab szkoleniowy. (…) W mojej ocenie wspólnie wykonaliśmy kawał dobrej roboty – dodał.

Decyzja, którą podjąłem, jest dla mnie niezwykle trudna, aczkolwiek konieczna w tym momencie. Motywy, którymi się kierowałem, pozostawiam wewnątrz Klubu, ponieważ tak nakazuje mi moje serce. Odrze Wodzisław i wszystkim zaangażowanym życzę powodzenia w dalszej działalności i wszystkiego dobrego, widzimy się na trybunach i sportowym szlaku – zakończył były już szkoleniowiec Odry.

Adam Burek zostawia zespół z Wodzisławia na pierwszym miejscu śląskiej IV ligi (grupa druga) z dorobkiem 39 punktów. Odra awansowała również do finału Okręgowego Pucharu Polski.

Źródło i foto: Odra Wodzisław

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.