fbpx

Sportis SFC Łochowo: „Powracamy jak bumerang… z transferowym hitem!” Piłkarz z Antypodów wzmacnia czwartoligowy zespół

Po dwóch zagranicznych transferach do zespołu Sportis KKP Bydgoszcz nadszedł czas na wzmocnienia w czwartoligowym Sportis SFC Łochowo. Dwuletni kontrakt z klubem podpisał właśnie Australijczyk Dylan Ruiz-Diaz – występujący w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju – informuje Biuro Prasowe klubu.

Młodość i doświadczenie, które idą w parze

25.02.2021 do SPORTisFAMILY dołączył nowy skrzydłowy Dylan Ruiz-Diaz. 19-letni piłkarz w poprzednim sezonie był zawodnikiem grających na co dzień w australijskiej A-League Central Coast Mariners. Ruiz-Diaz jako junior reprezentował barwy m.in. Blacktown City, Sydney FC oraz Western City Wanderers. To właśnie z tego ostatniego klubu w 2018 roku trafił do akademii ekipy z Nowej Południowej Walii, a następnie zadebiutował w pierwszym zespole. Posiadający także urugwajski paszport zawodnik  od października pozostawał bez klubu. Urodzony w Prairiewood Australijczyk występuje w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju. Z drużyną do lat 18. zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Azji U-18 podczas mistrzostw rozegranych w 2018 roku w Wietnamie. Sam piłkarz został wtedy najlepszym strzelcem turnieju z dorobkiem sześciu bramek. Na swoim koncie ma również liczne nagrody indywidualne zdobyte na australijskich boiskach w różnych kategoriach wiekowych.

W kraju rugby i krykieta postawił na futbol

Choć Australia nie kojarzy się na pierwszy „rzut oka” z piłką nożną, to Dylan Ruiz-Diaz postawił właśnie na ten sport. Zwinny i szybki skrzydłowy potrafi w bezkompromisowy sposób wymanewrować obrońców rywali. Nie boi się również oryginalnych zagrań czy efektownych uderzeń kończących akcje. To właśnie takiego piłkarza Sportis potrzebuje, aby móc z jeszcze większą motywacją przystąpić do rundy wiosennej. Cała SPORTisFAMILY z wielką niecierpliwością czeka na moment, gdy nowy zawodnik wybiegnie na murawę w koszulce w barwach moro.

Sportis przemierza świat w poszukiwaniach młodych gwiazd

Dylan Ruiz-Diaz to oczywiście nie pierwszy piłkarz z zagranicy, którego udało się pozyskać w historii klubu. Sportis poszukuje na każdym kontynencie zawodników, którzy mogliby realnie podnieść jakość zespołu, a co za tym idzie całej IV Ligi. Przez trzy lata od powstania klubu do Łochowa trafiło już kilku bardzo utalentowanych graczy z różnych stron świata, dzięki którym drużynie udało się osiągać założone cele. Sportis nie zamyka się oczywiście na młodych polskich graczy. Klub równie uważnie penetruje rodzimy rynek, a także prowadzi Sportis Academy z nadzieją, że w niedalekiej przyszłości „spod skrzydeł” łochowskiej szkółki „wyfruną” piłkarze o takiej klasie jak Dylan Ruiz-Diaz.

Informacja przekazana portalowi GF przez Biuro Prasowe Sportis SFC Łochowo.

(Fot. i grafika – Mateusz Graliński – Sportis SFC)

******

Sportis SFC Łochowo z dorobkiem 30 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli kujawsko-pomorskiej IV ligi.

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.