fbpx

Dariusz Dziekanowski: Pierwsze powołania Paulo Sousy to dyplomatyczny ruch z jego strony

Dariusz Dziekanowski, były reprezentant Polski, w swoim poniedziałkowym felietonie skomentował między innymi pierwsze powołania Paulo Sousy, nowego selekcjonera kadry narodowej.

W większości komentarzy tzw. „ekspertów” na łamach czołowych polskich mediów daje się odczuć krytykę pierwszych powołań Paulo Sousy. Portugalczyk jeszcze nie zaczął dobrze swojej pracy, a już słyszymy: a po co Grosicki, a czemu aż 35 zawodników, gdzie Świerczok, kto to jest Augustyniak, powołanie Kownackiego to skandal itd., itd.

Innego zdania jest były piłkarz Legii czy Celtiku Glasgow Dariusz Dziekanowski, który nie widzi żadnej sensacji ani niczego złego w powołaniach selekcjonera.

Na razie mamy szeroką listę zawodników. Nie widzę nic złego w tego typu powołaniach. Uważam, że był to dyplomatyczny ruch. Wiadomo, wszystkich nie da się uszczęśliwić, znajdą się tacy, którzy przyczepią się do jednego czy drugiego nazwiska. Na razie na liście mamy doświadczonych zawodników – także tych, którzy nie grają – mamy też kilka nowych nazwisk. Czyli z jednej strony jest to sygnał wysłany do szerokiego grona zawodników „obserwuję was”, z drugiej strony dobrze wygląda to medialnie – Portugalczyk pokazał, że ma rozeznanie w realiach naszej piłki – pisze Dziekanowski.

A jak wiadomo, w przypadku trenera, który przychodzi z zewnątrz, jest to element, który wzbudza najwięcej wątpliwości. Każdy szkoleniowiec, który obejmuje nową drużynę, jest pełen energii, pomysłów i przede wszystkim wiary w to, że znajdzie sposób, żeby przekonać do siebie zawodników, by wyciągnąć z nich maksimum możliwości. Przedstawiając szeroką listę piłkarzy, Sousa dał sobie chwilę, żeby spokojnie przemyśleć kolejne, już te kluczowe ruchy. Schody zaczynają się dopiero po pierwszych spotkaniach, kiedy albo trzeba skorygować błędy, albo – po dobrym występie – utrzymać wysoki poziom – podkreśla były reprezentant Polski.

Źródło: Przegląd Sportowy

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.