fbpx

Finały Ekstraklasa Games Open już w najbliższą środę

Rozpoczęte w styczniu rozgrywki Ekstraklasa Games Open by Guseppe wkraczają w decydujący etap. Już 10 marca odbędą się finały zmagań, które wyłonią triumfatorów na obu platformach – informuje Biuro Prasowe Ekstraklasy.

Główne zawody, w których udział wzięło łącznie 32 zawodników na obu platformach, poprzedziło 16 otwartych turniejów kwalifikacyjnych. Pierwszy z nich – mający wyłonić reprezentantów Jagiellonii Białystok – odbył się 5 stycznia, natomiast ostatnie zmagania – które zwieńczyły serię kwalifikacji – rozegrane zostały 23 lutego. Rozgrywki cieszyły się dużą popularnością, co przełożyło się na łączną liczbę 6,7 tysiąca rejestracji.

Zawodnicy, którzy zapewnili sobie awanse w otwartych turniejach, stanęli później do walki w drabince podwójnej eliminacji. Obecnie w walce o miejsce premiowane grą w Finałach Sezonu Ekstraklasa Games zostało jedynie po trzech graczy z danej konsoli. W decydujących meczach, które odbędą się 10 marca, w akcji zobaczymy “PAL I Invio” (Górnik Zabrze), “Kanara” (Piast Gliwice) i “Jokera” (Podbeskidzie Bielsko-Biała) rywalizujących na konsoli Xbox, a także “tworu98PL” (Śląsk Wrocław), “mrowinho97” (Górnik Zabrze) oraz “TheGameSimona” (Legia Warszawa) grających na platformie PlayStation.

Rozstrzygające spotkania odbędą się 10 marca w środę i będą transmitowane równolegle na czterech kanałach zarówno na Facebooku, jak i na Twitchu. W rolę komentatorów wcielą się znani gracze oraz influencerzy – Bartosz “bejott” Jakubowski, Kuba Polkowski, Oskar “Junajted” Siwiec oraz Adrian “Kamyk” Kamiński. Start pierwszych wtorkowych meczów zaplanowano na 16:30.

Kanały, na których będzie można śledzić transmisję:

Bartosz “bejott” Jakubowski
Kuba Polkowski
Adrian “Kamyk” Kamiński
Oskar “Junajted” Siwiec

Finałowy turniej Ekstraklasa Games Open by Guseppe wykorzystuje drabinkę podwójnej eliminacji. Oznacza to, że niektórzy zawodnicy zachowują szansę na grę w finale nawet mimo porażki w inauguracyjnym spotkaniu. Awans na Finały Sezonu Ekstraklasa Games uzyska wyłącznie najlepszy gracz na danej konsoli.

Będące przepustką do profesjonalnej sceny rozgrywki Ekstraklasa Games Open by Guseppe pozwolą triumfatorom na rywalizację z zawodnikami, którzy wcześniej zapewnili sobie awans ze zmagań Ekstraklasa Games Pro. Warto podkreślić, że najlepsi gracze Finałów Sezonu zdobędą prawo do gry w Global Series Play-offs, które są przedsionkiem do Mistrzostw Świata.

Źródło: Biuro Prasowe Ekstraklasa S.A.

*******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.