fbpx

Najpiękniejsza liga świata. Kto wygra VI grupę wielkopolskiej B-klasy?

B-klasowa bestia powoli budzi się z zimowego snu i szykuje do skoku. W VI grupie wielkopolskiej w walce o awans będzie się liczyć maksymalnie 5 drużyn.

Najwcześniej przygotowania zaczął wicelider Koziołek Poznań. Już 7 lutego ten zespół rozegrał mecz kontrolny przeciwko czerwonej latarni Plutonowi Przeźmierowo, gromiąc rywali 11:2. W kolejnych sparingach zawodnicy Koziołka spotkali się z silniejszymi przeciwnikami. W meczu z A-klasowym Antaresem Zalesewo z 0:2 wyciągnęli na 3:3, a Jadwiżańskiego Poznań pokonali w stosunku 4:3.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, trawa i tekst „KS KOZIOŁEK POZNAŃ”

Powolutku wchodzi na obroty lider Rokita Rokietnica. W sparingach rozegranych w ostatni weekend lutego wyniki nie powalają, 1:1 z juniorami Przemysława Poznań i 1:4 ze Złotymi Złotkowo (klasa okręgowa). W obu z dobrej strony pokazał się testowany zawodnik i jest blisko ciekawego, zagranicznego transferu. W najbliższy weekend mecz kontrolny z Kłosem Gałowo walczącym o awans do klasy okręgowej da pełniejszy obraz formy „Diabłów”.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, jedzenie i trawa
Rokita Rokietnica

Trzecie w tabeli Orły Plewiska stosują taktykę „zamkniętych drzwi”. Żadnych informacji w mediach, brak komentarza ze strony klubu. To może oznaczać wszystko, jakiś głębszy kryzys, albo tajny plan szturmu Serie A…

KS Okoń Sapowice bardzo aktywny, porażka 3:6 ze Spójnią Strykowo na początek, 2:3 z ligowym przeciwnikiem, rezerwami Złotych Złotkowo i wreszcie zwycięstwo 2:1  nad Tornadem Tarnowo. Na sztucznej murawie w Sepnie górą byli przeciwnicy, na „boisku” w Skrzynkach wygrał Okoń… Ciężko to zrozumieć, ale zawodnicy z Sapowic czują się w takich warunkach dobrze i na zmianę miejsca rozgrywania meczów w charakterze gospodarza się nie zanosi. Jesienią na tym polu minowym poległ Koziołek, a Rokita przegrywał już 1:3, by w 89 minucie odwrócić losy meczu i wygrać 4:3.

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Okoń Sapowice

Broni nie składa jeszcze Arka Kiekrz, chociaż 13 punktów straty do lidera nie pozostawia marginesu na potknięcia, zespół potrzebuje perfekcyjnej rundy. Na swoim pięknie położonym nad Jeziorem Kierskim obiekcie będą zawsze groźni, na wyjazdach muszą się względem jesieni poprawić. Póki co w jedynym sparingu pokonali Tarnovię II Tarnowo Podgórne (A klasa) aż 6:1, grając w delegacji. Trudno powiedzieć, czy to bardziej efekt dobrej formy drużyny z Kiekrza czy braków kadrowych przeciwnika, ale na pewno morale ekipy rośnie. Do poprawy skuteczność i koncentracja, dwa niestrzelone karne w końcówce. Problemem może być wąska kadra, jak w końcówce pierwszej rundy, kiedy wyraźnie brakowało pary.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Boisko Arki Kiekrz

Czy Rokita obroni 9 punktów przewagi wypracowanych dzięki kompletowi zwycięstw podczas jesiennej rundy? Dużo wyjaśni się już po pierwszych dwóch kolejkach. Najpierw lidera czeka wyjazd do Plewisk, a później wielkie derby gminy przeciwko Arce. Pewnie w kontekście awansu wypowiadają się przedstawiciele Koziołka, przemawia za nimi bardzo młody, ambitny, złożony w większości z wychowanków zespół. Próbują grać ofensywny, przyjemny dla oka futbol, oparty na posiadaniu piłki i operowaniu nią od defensywy. Grając u siebie, na sztucznej murawie, nie stracili jeszcze nawet gola w lidze, ale wyjazdy na tym szczeblu to zupełnie inna bajka… Tak czy inaczej, emocji, jak zawsze w najpiękniejszej lidze świata, nie zabraknie!

Aktualna tabela szóstej grupy wielkopolskiej B-klasy TUTAJ.

Autor tekstu: Mikołaj Kucharski

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.