fbpx

Kiedy kibice wrócą na trybuny? Wyjaśnienia rzecznika rządu

Rzecznik rządu Piotr Müller w programie „Graffiti” stwierdził, że w tej chwili powrót kibiców na trybuny nie jest możliwy. Wyjaśniał, że problemem jest nie tyle zapewnienie dystansu na trybunach, a przestrzeganie zasad na korytarzach i przy wejściu.

Mimo zmian w obostrzeniach, czyli otwarcia teatrów, basenów czy zgody na uprawianie sportu amatorskiego na świeżym powietrzu – stadiony wciąż pozostają zamknięte. Do tematu odniósł się Piotr Müller, rzecznik rządu, który w programie „Graffiti” wyjaśnił co musi się stać, aby piłkarscy kibice mogli wrócić na trybuny.

Wsłuchujemy się w te głosy pojawiające się w związku z rozgrywkami piłkarskimi i jak sytuacja na to pozwoli, to będziemy tu też powoli podejmować decyzje pozwalające określanej liczbie osób pojawić się na stadionach – mówił rzecznik rządu w rozmowie z Marcinem Fijołkiem.

W tej chwili jeszcze nie jest to możliwe, natomiast nie wykluczam, że niedługo takie decyzje zapadną – dodał Piotr Müller.

Rzecznik rządu podkreślił, że ryzykiem w przypadku otwarcia stadionów jest tłoczenie się na korytarzach oraz przy wejściach.

Tu jest kwestia nie tylko samego już stadionu, jak jesteśmy na trybunach, ale korytarzy i miejsc, które prowadzą na trybuny. To kwestia rozwiązań w tym zakresie, a nie stadionu, na którym można już pewne odległości zachować. W tym zakresie też były wątpliwości, część osób nie stosowała się do tych zaleceń – podsumował rzecznik rządu.

Stadiony dla kibiców są zamknięte od 17 października 2020 roku.

Źródło: Polsat News

******

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu stawiając Galaktycznemu wirtualną kawkę. Link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.