fbpx

Transfer “last minute” w IV lidze wielkopolskiej. Przez niektóre media określany mianem hitu

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski oficjalnie potwierdziła pozyskanie byłego reprezentanta Nigerii, Petera Suswama.

Niespełna 30-letni zawodnik do Ostrowa trafił z Victorii Skarszew. Zawodnik występujący na pozycji bocznego obrońcy, ma być dużym wzmocnieniem Ostrovii, która aktualnie z 26 punktami na koncie zajmuje zaledwie 14. miejsce.

Suswam jest wychowankiem nigeryjskiego klubu Wikki Tourists FC. Ma na koncie występy w kadrze Nigerii do lat 20, z którą zdobył młodzieżowe mistrzostwo Afryki. W 2010 roku rozegrał także dwa mecze pierwszej reprezentacji Nigerii.

Całkiem nieźle zaprezentował się na rozgrywanych w Kolumbii Mistrzostwach Świata do lat 20. Nigeria odpadła w ćwierćfinale po dogrywce w meczu z Francją, ale Suswam zagrał we wszystkich meczach i zdobył jedną bramkę – informuje ostrowski klub.

Nowy nabytek Ostrovii występował również w portugalskiej Vitorii Setubal. Choć „występował” to zbyt dużo powiedziane, przez trzy lata zaliczył tam… 11 spotkań.

Suswam w okresie od stycznia do września 2014 roku był zawodnikiem albańskiego FK Kukesi. Następnie trafił do rzeszowskiej Stali, w której występował do lipca 2016 roku. Po powrocie do Nigerii, obrońca reprezentował barwy pierwszoligowych Enyimba Aba oraz Plateau United.

W sierpniu 2019 roku po raz kolejny zawitał do Polski i dołączył do kadry występującej w V lidze Victorii Skarszew.

Transfer Nigeryjczyka do Ostrovii został w różny sposób przyjęty przez kibiców. Posłużę się komentarzami dwóch sympatyków.

A po co szkolimy tych młodych chłopców? Przecież tam również co pewien czas odkrywamy talenty piłkarskie. Moze nie są to gwiazdy na miarę Lewandowskiego, ale z pewnością dobrzy na IV ligę dla Ostrovii.

Młodzież może się od niego dużo nauczyć i na tym skorzystać.

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97

Fot. Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.