fbpx

Kolejny klub wycofuje zespół seniorów z rozgrywek. „Czasami lepiej zrobić krok w tył, a potem następne dwa do przodu”

Zespół seniorów Lwa Pogorzela nie dokończy sezonu 2020/2021. Zarząd klubu podjął trudną decyzję o wycofaniu drużyny z trzeciej grupy V ligi wielkopolskiej.

Lew Pogorzela po rundzie jesiennej zajmował ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek. Pierwsze spotkanie po zimowej przerwie zostało odwołane, a rywal Tulisia Tuliszków, otrzymał walkower. W miniony czwartek natomiast zarząd Lwa podjął decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek. W niedzielę 14 marca na klubowym Facebooku pojawiło się oświadczenie Wojciecha Zygnera. Pełna treść poniżej.

W 2019 roku odnieśliśmy największy sukces w historii klubu, jakim był awans do piątej ligi. W ciągu dwóch lat zrobiliśmy awans z A klasy do piątej ligi. Pierwszy sezon w tej lidze nie był zły w naszym wykonaniu. Zajęliśmy 13. miejsce. Wynik ten został osiągnięty ogromnym wysiłkiem. W kolejnym sezonie niespodziewanie zostaliśmy przeniesieni do grupy trzeciej piątej ligi i to nas przerosło. Moim zdaniem jest to jeden z głównych powodów wycofania naszego zespołu z rozgrywek.

Kibice zostali pozbawieni derbów z Kanią Gostyń, Koroną Piaski, a zawodnicy ze względu na dalsze wyjazdy musieli poświęcać więcej swojego prywatnego czasu na grę w piłkę. To wszystko powodowało, że rosły koszty utrzymania zespołu na tym poziomie rozgrywek. W związku z problemami organizacyjno-kadrowymi postanowiliśmy wycofać zespół seniorów z rozgrywek.

Drużyny młodzieżowe grają dalej. Zarząd w najbliższych miesiącach daje sobie czas na uporządkowanie spraw związanych z zespołem seniorów i liczę, że Lew w sezonie 2021/2022 pojawi się w składzie drużyn walczących w klasie A. Czasami lepiej zrobić krok w tył, aby dać kolejne dwa do przodu.

Przepraszam kibiców za zaistniałą sytuację. Mam nadzieję, że będą z nami dalej w tym trudnym momencie. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które pomagały mi w tych ostatnich latach tj. Piotrowi Filarskiemu, Janowi Sierszulskiemu, Mateuszowi Krzyżaniakowi, Mikołajowi Mazurkowi, Maciejowi Gaździe, Markowi Nowakowi, burmistrzowi Pogorzeli Piotrowi Curykowi i członkom Rady Miejskiej Pogorzeli.

******

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Jedna odpowiedź do “Kolejny klub wycofuje zespół seniorów z rozgrywek. „Czasami lepiej zrobić krok w tył, a potem następne dwa do przodu””

  1. powodzenia i szybkiego powrotu na szczebel 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.