fbpx

Reakcje wojewódzkich związków na decyzje rządu. Poranny przegląd mediów społecznościowych

Minister zdrowia wprowadził lockdown na terenie całego kraju. Jak wiemy, w okresie od 20 marca do 9 kwietnia zostaną zamknięte obiekty sportowe. Również zawieszone mają zostać rozgrywki od IV ligi w dół. Czy zostaną zamrożone? Z pewnością w większości województw tak. W większości…

Warmińsko-Mazurski ZPN już kilka dni temu zamieścił komunikat, w którym poinformował, że forBET IV liga rusza 20 marca zgodnie z planem. Z informacji uzyskanych wczoraj przeze mnie, wynika że nic się w tej kwestii nie zmienia, mimo decyzji ministra zdrowia. Wielkopolski i Łódzki ZPN wstrzymały się z podejmowaniem pochopnych kroków i decyzje zapadną w czwartek 18 marca. W województwach mazowieckim, lubuskim i pomorskim rozgrywki zostały już wcześniej zawieszone.

Zobaczmy zatem jak pozostałe ZPN-y zareagowały na decyzję rządu.

Dolnośląski

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z ogłoszonymi obostrzeniami Ministra Zdrowia, czasowo zawiesza rozgrywki IV ligi oraz klas niższych.

Zgodnie z ogłoszonymi obostrzeniami podczas konferencji prasowej Ministra Zdrowia obiekty sportowe od 20 marca do 9 kwietnia zostają zamknięte. W związku z tym, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o czasowym zawieszeniu rozgrywek IV ligi oraz klas niższych.

Szczegółowe informacje zostaną ogłoszone po opublikowaniu Rozporządzeniu Rady Ministrów.

Kujawsko-Pomorski

W związku z ogłoszonymi 17 marca rozszerzonymi zasadami bezpieczeństwa na terenie całego kraju, od 20 marca zamknięte zostają obiekty sportowe. Będą one mogły działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności. Wprowadzone obostrzenia obowiązywać będą do 9 kwietnia. W związku z tym zawody piłkarskie organizowane przez K-PZPN zaplanowane w okresie 20 marca – 9 kwietnia 2021 r. zostaną rozegrane w późniejszych terminach. W zakresie rozgrywek młodzieżowych stosowny komunikat zostanie opublikowany jutro, po ukazaniu się rozporządzenia Rady Ministrów.

Kluby, które mają możliwość zorganizowania zawodów w piątek (19 marca) i posiadają zgodę drużyny przeciwnej proszone są o poinformowanie o tym fakcie biura K-PZPN w Bydgoszczy (mailowo na adres kujawpomorski@zpn.pl) do czwartku 18 marca do godziny 15.00. W mailu należy podać termin, godzinę i adres rozegrania meczu oraz załączyć zgodę przeciwnika.

Małopolski

W związku z informacją Ministra Zdrowia z dnia 17 marca 2021 r. o planowanym przywróceniu obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, informujemy, że Małopolski Związek Piłki Nożnej monitoruje sytuację dotyczącą możliwości uprawiania sportu, w szczególności wznowienia lub kontynuowania rozgrywek piłki amatorskiej po dniu 20 marca 2021 r.

Decyzja w odniesieniu do rozgrywek prowadzonych na terenie właściwości Małopolskiego Związku Piłki Nożnej (IV liga i klasy niższe seniorów oraz rozgrywki młodzieżowe) zostanie podjęta przez Prezydium Zarządu MZPN po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw rozporządzenia wprowadzającego ewentualne obostrzenia w powyższym zakresie.

Komunikat w tej sprawie pojawi się na stronie internetowej MZPN.

Opolski

W związku z planowanym powrotem do obostrzeń związanych z pandemią Covid-19, informujemy, że czekamy na szczegółowe wytyczne dotyczące uprawiania sportu, w szczególności piłki amatorskiej. Stosowny komunikat w tej sprawie powinien pojawić się w naszym serwisie w ciągu najbliższych godzin.

Podkarpacki

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „F Podkarpacki Związek Piłki Nożnej nformuje że w związku ogłoszeniem podczas konferencji prasowej decyzji o wprowadzeniu „lockdownu na terenie całego kraju w terminie 20 marca kwietnia wszystkie rozgrywki klas rozgrywkowych prowadzonych przez Podk. ZPN zostają na ten czas zawieszone. Zgodnie z ogłoszonymi obostrzeniami podczas konferencji prasowej Ministra Zdrowia obiekty sportowe od 20 marca do 9 kwietnia pozostają zamknięte. Szczegółowe informacje zostaną przekazane opublikowaniu Rozporządzeniu Rady Ministrów. po”

Śląski

W związku z planowanym powrotem do obostrzeń związanych z pandemią Covid-19, informujemy, że czekamy na szczegółowe wytyczne dotyczące uprawiania sportu, w szczególności piłki amatorskiej.

Świętokrzyski

Minister Zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej zapowiedział wprowadzenie obostrzeń związanych z pandemią Covid – 19. Prosimy o cierpliwość, informujemy, że czekamy na szczegółowe wytyczne dotyczące uprawiania sportu, przede wszystkim piłki nożnej amatorskiej.W przypadku otrzymania stosownych wytycznych, opublikujemy Komunikat na naszej stronie internetowej.

Zachodniopomorski

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia od 20 marca 2021 roku na terenie całego kraju wprowadzone zostaną obostrzenia, polegające m. in. na zamknięciu obiektów sportowych, które obejmą również rozgrywki amatorskie. Tym samym do dnia 9 kwietnia 2021 roku wszystkie rozgrywki amatorskie na terenie województwa Zachodniopomorskiego zostają zawieszone. Restrykcje te nie dotyczą rozgrywek młodzieżowych drużyn zrzeszonych w strukturach ZZPN.

W chwili obecnej Wydział Gier i Ewidencji ZZPN prowadzi konsultacje z klubami IV ligi na temat statusu ich piłkarzy i możliwości dalszego prowadzenia rozgrywek w tej klasie rozgrywkowej mimo wprowadzonych obostrzeń. O wyniku tych konsultacji oraz podjętej decyzji poinformujemy osobnym komunikatem.

Ponadto informujemy, iż Zarząd Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej na etapie planowania rozgrywek rundy wiosennej sezonu 2020/2021 przewidział możliwość wprowadzenia czasowych obostrzeń i uwzględnił zawieszenie rozgrywek na okres trzech tygodni. Wznowienie rozgrywek po tym terminie nie będzie powodowało żadnych perturbacji w planowanym terminie zakończenia rozgrywek.

W przypadku dalszego przedłużenia lockdownu Związek przygotował odpowiednie scenariusze dokończenia rywalizacji sportowej.

******

Na stronach internetowych i w mediach społecznościowych związków lubelskiego oraz podlaskiego na chwilę obecną cisza.

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97

Foto PublicDomainPictures z Pixabay

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.