fbpx

Jacek Magiera, były szkoleniowiec reprezentacji Polski do lat 19: Nie widziałem sensu, żebym zostawał na stanowisku

Jacek Magiera, który zrezygnował kilka dni temu z funkcji trenra reprezentacji Polski do lat 19, udzielił obszernego wywiadu Robertowi Błońskiemu, dziennikarzowi „Przeglądu Sportowego”.

Jacek Magiera zdradził, że dojrzewał do decyzji pożegnania z pracą w PZPN-e już od kilku miesięcy. Ostatecznie 11 marca zakończył pracę z reprezentacją Polski U-19.

Dojrzewałem do tej decyzji. Zespół objąłem jesienią 2020 roku. We wrześniu zagraliśmy z Niemcami (1:1), drugim rywalem mieli być Czesi. Pojechaliśmy do Brzegu, ale dzień przed spotkaniem okazało się, że u rywali jest Covid i mecz został odwołany. W październiku mieliśmy zmierzyć się dwa razy z Danią, ale z powodu koronawirusa na zgrupowaniu brakowało dziesięciu zawodników. Kabaret. Zagraliśmy raz, drugie spotkanie zostało odwołane. Listopadowe zgrupowanie w ogóle nie doszło do skutku, więc pozostała praca online – powiedział Magiera, cytowany na łamach „PS”.

W mojej kadrze grali m.in. Rakoczy z Puszczy, Bejger ze Śląska, Peda i Iskra ze SPAL, Biegański i Kałuziński z Lechii, Kamiński, Marchwiński i Szymczak z Lecha, Pyrka z Piasta, Zalewski z Romy, Kozłowski z Pogoni, który dziś jest w pierwszej reprezentacji, Musiałowski z Liverpoolu miał być powołany na eliminacje. I wielu innych – podkreślił szkoleniowiec.

Na początku marca UEFA odwołała marcowe kwalifikacje do finałów ME U-19 – mieliśmy zagrać turniej w Irlandii z udziałem gospodarzy, Estonii oraz Bośni i Hercegowiny. W czerwcu i lipcu miał się odbyć turniej – UEFA wszystko odwołała, drużyna przestała istnieć, a ja nie mogłem pracować, bo nie miałem z kim – dodał Jacek Magiera.

Nie mieliśmy żadnego celu, więc dzień po tej decyzji zadzwoniłem do prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i poprosiłem o spotkanie. Nie widziałem sensu, żebym zostawał na stanowisku, nie mając celu ani możliwości brania odpowiedzialności za jakikolwiek wynik. W związku spędziłem trzy lata, praca była zorganizowana na najwyższym poziomie, prowadzone przeze mnie reprezentacje grały z najlepszymi na świecie. Z prezesem Bońkiem już wcześniej ustaliłem, że latem porozmawiamy, co dalej. Skoro odwołano mistrzostwa, uznałem, że nadszedł idealny moment na powrót do piłki klubowej – podsumował były selekcjoner młodzieżowych reprezentacji Polski.

Źródło: Przegląd Sportowy

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.