fbpx

Wieści z województwa świętokrzyskiego. Jest możliwe wznowienie rozgrywek IV ligi

Jak poinformował portal starachowicki.eu”, jest swiatełko w tunelu, jeśli chodzi o wznowienie rozgrywek IV ligi świętokrzyskiej.

Pierwsza wiosenna kolejka została rozegrana w ubiegły weekend. Natomiast druga seria świętokrzyskiej IV ligi została odwołana z powodu wprowadzenia wiadomych obostrzeń. Jak informuje starachowicki.eu pojawiła się, szansa na to, że czwartoligowcy w województwa świętokrzyskiego powrócą na boiska jeszcze przed zakończeniem lockdownu.

Pod koniec tygodnia, jak udało nam się ustalić, pojawiła się jednak nutka optymizmu i światełko w tunelu, że rozgrywki będą mogły być kontynuowane. W przypadku IV ligi taką decyzję podjęły bowiem inne wojewódzkie związki piłki nożnej, w tym m.in. łódzki czy warmińsko-mazurski. We wspomnianych dwóch regionach, zarówno 20 jaki i 21 marca mecze odbywają się zgodnie z terminarzem – czytamy na starachowicki.eu.

Wspomniany portal informuje, że uzyskał potwierdzenie swoich ustaleń od Arkadiusz Krali , sekretarza ŚPZN.

 – Rzeczywiście, możemy użyć stwierdzenia, iż w przypadku IV ligi pojawiło się światełko w tunelu do tego, by grać i kontynuować zmagania na murawie. Jesteśmy po wstępnych rozmowach z klubami, które wyraziły takową wolę i chęć – powiedział Krala, cytowany przez starachowicki.eu.

Pierwszy warunek i chyba najważniejszy to wola samych klubów. Jeśli kluby z IV ligi będą posiadać odpowiednie dokumenty, w tym umowy z zawodnikami, a następnie prześlą je do związku w odpowiednim terminie, wówczas będziemy mogli mówić o sporej szansie, by rozgrywki były kontynuowane. Drugi to zgoda samego zarządu ŚZPN, ale z tym nie powinno być kłopotów – podkreślił sekretarz wojewódzkiego związku.

W poniedziałek, 22 marca kluby z IV ligi mają otrzymać od związku pisemną informację, wraz z dokumentami jakie byłby potrzebne do tego, by liga ruszyła.

Źródło: starachowicki.eu

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Foto RoboMichalec z Pixabay

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.