fbpx

Ciekawy transfer w rozgrywkach grupy wschodniej 4 ligi małopolskiej. Z Kanady na polskie boiska

Występująca na tym poziomie rozgrywkowym Watra Białka Tatrzańska potwierdziła do gry w rundzie wiosennej Marcela Zająca, który spędził z zespołem cały zimowy okres przygotowawczy.

Marcel ma za sobą bardzo ciekawą przeszłość piłkarską. Całą swoją młodość, a co za tym idzie również karierę piłkarską, spędził w Ameryce Północnej.

Urodził się 29 kwietnia 1998 roku w Kanadzie, w Ontario. Tam też jako junior stawiał pierwsze kroki uprawiając „soccer”. W 2016 roku trafił do Stanów Zjednoczonych, został zawodnikiem uniwersyteckiej drużyny Akron Zips.

Na poziomie uniwersyteckim spędził trzy sezony, rozegrał 54 spotkania w rozgrywkach ligi NCAA. Miał również całkiem nieźle liczby, strzelił 18 bramek i zanotował 9 asyst.

Dobre występy w barwach drużyny zaowocowały zainteresowaniem seniorskich drużyn.

Fot. Maciek Zubek

Najkonkretniejsza z nich okazała się ekpia Forge FC występująca w kanadyjskiej Premier League. w 2019 roku Marcel wraz z drużyną zdobył swoje pierwsze trofeum w seniorkiej piłce, drużyna Forge FC zdobyła tytuł Mistrza Kanady. Udany sezon w jego wykonaniu dostrzegł trener młodzieżowej reprezentacji Kanady, dla ktorej zaliczył kilka spotkań.

Tata Marcela, Czesław również był piłkarzem, występował między innymi w barwach Pogoni Szczecin.

Watra będzie pierwszym polskim klubem, którego barwy będzie reprezentował, jednak jak sam mówi, pobyt tutaj ma być dla niego trampoliną na wyższy poziom rozgrywkowy.

Watra Białka Tatrzańska aktualnie zajmuje 18. miejsce w tabeli rozgrywek wschodniej grupy IV ligi małopolskiej.

Źródło: podhaleregion.pl

Fot. Watra Białka Tatrzańska / Google

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.