fbpx

Lubuszanin Drezdenko: Mamy nadzieję, że tydzień wyłączony z życia i walki o normalność, przyniesie już w najbliższą środę wymierny efekt

W sobotę 20 marca odbyło się, z inicjatywy KS Lubuszanin Drezdenko przy wsparciu przedstawicieli klubów ZLKS Budowlani Murzynowo oraz gospodarza Piasta Karnin, spotkanie przedstawicieli klubów gorzowskiej klasy okręgowej.

Lubuszanin Drezdenko był jednym z pierwszych, jeżeli nie pierwszym klubem Nizszych Lig, który otwarcie zaprostestował przeciwko absurdalnym zakazom ministra zdrowia, które zabijają futbol na niższych szczeblach rozgrywkowych. Więcej TUTAJ

Przy tego rodzaju protestach, często spotykamy się ze zjawiskiem, które określamy jako „słomiany ogień”. W polskiej rzeczywistości zdarza się to nagminnie, szczególnie w Internecie. Pokrzyczymy, postraszymy, zawalczymy, a następnie odpuścimy. W przypadku Lubuszanina Drezdenko, tak nie było. Działacze po wypowiedzeniu A, w bardzo szybkim tempie powiedzieli również B, C, a nawet D.

Zmobilizowano wszystkie kluby gorzowskiej okręgówki, bardzo aktywnie do akcji włączył się ZLKS Budowlani Murzynowo, współpracujący z portalem GF. Efektem zjednoczenia klubów było wspomniane na wstępie spotkanie, w którym oprócz przedstawicieli wszystkich drużyn „Jako” gorzowskiej klasy okręgowej wzięli udział prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron oraz dyrektor biura LZPN Kamil Żeberski. Gospodarzem był klub Piast Karnin.

Na podstawie analizy dokumentów, opinii prawnych, wymiany poglądów, argumentów kluby wypracowały spójne stanowisko co do wznowienia rozgrywek.Dziękujemy władzom LZPN oraz wszystkim klubom przybyłym na spotkanie i tym, którzy wspierali nas mimo braku możliwości uczestnictwa w spotkaniu, za solidarność i działania w myśl zasady Fair Play. Dziękujemy również portalom społecznościowym Lubuska Kopana oraz Galaktyczny Futbol za wsparcie i włączenie się do inicjatywy. Mamy nadzieję, że tydzień wyłączony z życia i walki o normalność, przyniesie już w najbliższą środę wymierny efekt – czytamy w krótkim oświadczeniu zamieszczonym na facebookowym profilu Lubuszanina.

***

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.