fbpx

Komunikat Łódzkiego ZPN: Nie wykluczamy wcześniejszego wznowienia wstrzymanych rozgrywek od okręgówki w dół

Łódzki ZPN podjął decyzję o zawieszeniu do 9 kwietnia 2021 roku rozgrywek III i IV ligi kobiet. ŁZPN nie wyklucza natomiast wcześniejszego wznowienia wstrzymanych rozgrywek seniorów od klasy okręgowej w dół.

Komunikat Łódzkiego ZPN

Przypominamy, że kilka dni wcześniej wstrzymana została rywalizacja mężczyzn od Keeza Klasy Okręgowej w dół. Rywalizacja w ligach młodzieżowych prowadzona jest zgodnie z terminarzem.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów do 9 kwietnia w obszarze sportu możliwa jest organizacja współzawodnictwa, zajęć i wydarzeń sportowych jedynie:

  • dla sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, uprawiających sport w ramach ligi zawodowej oraz dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy;
  • bez udziału publiczności;
  • z zachowaniem odpowiednich zasad sanitarnych, takich jak: dezynfekcja szatni, węzłów sanitarnych, urządzeń i sprzętu sportowego, dostępność środków do dezynfekcji rąk, zapewnienie 15-minutowych odstępów między wchodzącymi i wychodzącymi, itd.

Osoby uczestniczące w treningach lub zawodach muszą posiadać dokument wystawiony przez podmiot opłacający wynagrodzenie lub stypendium sportowe, międzynarodową federację sportową uznaną przez MKOl albo międzynarodową organizację sportową o zasięgu kontynentalnym należącą do takiej federacji, albo polski związek sportowy.

Wyżej wymienione zasady są respektowane w prowadzonych przez ŁZPN rozgrywkach grupy I trzeciej ligi, czwartej ligi oraz ligach młodzieżowych. Jeśli wszystkie kluby występujące w klasie okręgowej i niższych ligach będą w stanie dostosować się do obowiązujących uregulowań prawnych, to ŁZPN nie wyklucza wcześniejszego wznowienia wstrzymanych rozgrywek.

Źródłó: ŁZPN

***

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.