fbpx

Dotychczasowy filar reprezentacji Polski na ławce rezerwowych w meczu z Węgrami?

Według doniesień Tomasza Włodarczyka, dziennikarza portalu „Meczyki.pl”, Paulo Sousa może „posadzić na ławie” Kamila Glika, który jest od lat podporą defensywy reprezentacji Polski.

W środę Tomasz Włodarczyk podał informację, która jeszcze kilka miesięcy temu wydawałaby się nieprawdopodobna. Otóż Paulo Sousa miałby w meczu przeciwko Węgrom posadzić na ławce Kamila Glika i postawić na Pawła Dawidowicza. Z wcześniejszych doniesień medialnych wynikało, że Dawidowicz dostanie szansę w spotkaniu z Andorą. Czyżby selekcjoner zmienił zdanie?

Z Kamilem Glikiem już się spotkaliśmy i przedstawiliśmy nasze pomysły na grę w obronie. On się czuje komfortowo, gdy bronimy blisko własnej bramki, bo nie jest taki szybki. Ale my go przekonujemy, że jeśli bronisz wysoko, ale jesteś blisko rywali, a komunikacja z kolegami z pomocy i ataku jest dobra, to nie musisz się bać, że przeciwnik cię zaskoczy i go nie dogonisz. Bo stojąc blisko i dobrze wyczuwając rytm meczu, kontrolujesz lepiej ruchy przeciwnika. Grając wyżej, kontrolujemy ruchy najbliższego rywala. I Kamil musi to sobie rozważyć. To naprawdę będzie mu sprzyjać. Mamy w obronie piłkarzy o skrajnych charakterystykach, ale musimy grać wysoko w dwóch pierwszych meczach, z Węgrami i Andorą – mówił Paulo Sousa w jednym z wywiadów.

Opierając się na doniesień dziennikarzy będących blisko kadry narodowej, można zaryzykować i wytypować taki skład reprezentacji Polski na dzisiejsze spotkanie w Budapeszczie.

Szczęsny – Bereszyński, Bednarek, Dawidowicz – Reca, Krychowiak, Moder, Jóźwiak – Zieliński – Milik, Lewandowski

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Źródło: Tomasz Włodarczyk/meczyki.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.