fbpx

Występ Lewandowskiego w sobotnim meczu w lidze stoi pod dużym znakiem zapytania, za dziesięć dni w Lidze Mistrzów jest całkiem realny

Lekarz piłkarskiej reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski opowiedział o okolicznościach w jakich Robert Lewandowski doznał kontuzji oraz rokowaniach na najbliższe dni.

Od teorii spiskowych, jakie pojawiają się w sieci odnośnie kontuzji Roberta Lewandowskiego, boli już głowa. Co najgorsze totalne bzdury wygadują osoby, które uważałem za zdroworozsądkowe. Mówię tu o niektórych dziennikarzach z „topu”, jak i też pseudoekspertach, którzy przehulali fortuny podczas kariery piłkarskiej, a teraz wciskają nam totalny kit, wygodnie usadowieni w fotelach podczas programów w różnego rodzaju telewizjach publicznych lub nie.

O wiele ciekawsza i konkretna jest wypowiedź Jacka Jaroszewskiego, lekarza naszej reprezentacji i na niej wolę się skupić.

Robert doznał kontuzji kolana dosłownie pół minuty przed planowaną zmianą. Upadający na ziemię przeciwnik skoślawił mu kolano i już w niedzielę wiedzieliśmy, że doszło do lekkiego urazu. Po poniedziałkowym badaniu potwierdziliśmy, że jest to jest to naciągnięcie więzadła pobocznego. Nie jest to uraz groźny, nie istnieje ryzyko, że trzeba będzie długo się leczyć. Natomiast jest to uraz, przy którym w kilku pierwszych dobach istnieje ryzyko pogłębienia się go – oznajmił doktor.

Patrząc tylko i wyłącznie na nasze priorytety i plany na ten rok, to nie ma sensu, by Lewandowski grał za dwa dni w meczu. Gdyby to był mecz o mistrzostwo świata czy Europy, to na pewno by zagrał. Gdyby mecz z Anglią był za pięć-sześć dni, to robilibyśmy wszystko, by Robert wystąpił i liczyli na to, że zagra. A za dziesięć dni zagrałby w każdym meczu. Chciałem podkreślić, że to jest uraz lekki, ale gra za dwa dni byłaby bezsensowna. Chodzi o ryzyko istotnego pogłębienia się urazu, co mogłoby mieć już dużo poważniejsze konsekwencje – podkreślił Jacek Jaroszewski.

Robert oczywiście dzwonił do klubu i rozmawiał. Sztab reprezentacji nie, w swoich decyzjach kierowaliśmy się tylko swoimi decyzjami. Ale zapewne pokrywają się one z tym, czego oczekiwałby niemiecki klub. Występ Lewandowskiego w sobotnim meczu w lidze stoi pod dużym znakiem zapytania, za dziesięć dni w Lidze Mistrzów jest całkiem realny – podsumował lekarz reprezentacji.

***

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.