Sporty zespołowe - zobacz na Ceneo/

Hutnik Szczecin świętuje 72 urodziny

Pierwszy kwietnia, dla kibiców z północnych części Szczecina, to bardzo ważny dzień. Tego dnia urodziny obchodzi trzeci najstarszy klub w mieście (po Arkoni i Pogoni).  

Wszystko zaczęło się 1 kwietnia 1949 roku, gdy przy hucie na Stołczynie powstało Koło Sportowe “Stal Huta”. Dwadzieścia lat później zmieniono nazwę na Hutniczy Klub Sportowy “Hutnik”, a od 2009 roku klub funkcjonuje pod nazwą Osiedlowy Klub Sportowy Hutnik Szczecin.  

Do największych sukcesów klubu wciąż musimy wracać aż do lat 90-tych, kiedy pomarańczowo – czarni wywalczyli dwa awanse na trzeci szczebel rozgrywek w Polsce w sezonach 1991/92 i 1995/96. Ostatnie trofeum zdobyte przez zespół ze Stołczna to Puchar Polski ZZPN w 2010 roku. W finale Hutnik Szczecin pokonał Gwardię Koszalin, po serii rzutów karnych. Dzięki temu zwycięstwu pomarańczowo – czarni zagrali w rundzie wstępnej Pucharu Polski z Zawiszą Bydgoszcz, co było gratką na zawodników jak i kibiców.  

Aktualnie, już trzynasty sezon z rzędu reprezentujemy miasto na arenie IV ligi. Hutnik stale się rozwija, budując swoją markę w mieście i regionie. Stawiając na młodzież wspartą doświadczonymi zawodnikami, znanymi w ligowym środowisku sukcesywnie budujemy zespół, który ma nawiązać do sukcesów sprzed 30 lat. Trzymajcie za nas kciuki i mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się na stadionie i wspólnie będziemy świętować urodziny i kolejne zwycięstwa Hutnika!

Wpis pochodzi ze strony hutnik.szczecin.pl, a klub Hutnik Szczecin objęty jest patronatem medialnym przez portal Galaktyczny Futbol.

***

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.