fbpx

Tymoteusz Puchacz blisko transferu do Bundesligi

Tymoteusz Puchacz, zawodnik Lecha Poznań, jest bliski sfinalizowania transferu do Unionu Berlin – informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl.

Jak ustaliliśmy, lewy obrońca wciąż znajdował się na radarze kilku klubów z Niemiec, ale tym razem najbardziej zainteresowanym okazał się Union Berlin. Niemcy pytali o piłkarza już zimą, ale wtedy nie udało się sfinalizować transakcji – informuje Włodarczyk.

Za Puchacza trzeba będzie zapłacić kilka milionów euro. Nie ma co ukrywać, że piłkarz (jak cały zespół) rozgrywa słabszy sezon. Nie zaliczył asysty od początku października (2 gole, 5 asyst we wszystkich rozgrywkach), dlatego może to mieć jakiś wpływ na jego cenę. Union złożył już propozycję finansową Lechowi, ale ta nie została jeszcze zaakceptowana. Rozmowy w sprawie tego transferu trwają – dodaje dziennkarz.

Tymoteusz Puchacz blisko przenosin do Bundesligi. Jest oferta za zawodnika [NASZ NEWS]

Paweł Jaskółka / Press Focus Autor: Tomasz Włodarczyk Dzisiaj | 10:55

Tymoteusz Puchacz mógł odejść z Lecha Poznań już w poprzednim letnim oknie transferowym. Szefowie klubu zdecydowali się jednak utrzymać go jeszcze jeden sezon. Wiele wskazuje jednak na to, że za kilka miesięcy 22-latek pożegna się z Bułgarską. Jak ustaliliśmy, zawodnikiem bardzo zainteresowany jest Union Berlin. Klub Bundesligi założył już nawet ofertę „Kolejorzowi”.

Puchacz miał latem 2020 roku propozycję z Mainz. Wtedy jednak Lech sprzedał za kilkanaście milionów euro Jakub Modera, Kamila Jóźwiaka i Roberta Gumnego, co już było ogromnym osłabieniem zespołu. Klub odrzucił propozycję, ale jednocześnie złożył obietnicę przy przedłużaniu umowy z zawodnikiem do 2023 roku, że nie będzie go blokował po zakończeniu kolejnego sezonu.

Jak ustaliliśmy, lewy obrońca wciąż znajdował się na radarze kilku klubów z Niemiec, ale tym razem najbardziej zainteresowanym okazał się Union Berlin. Niemcy pytali o piłkarza już zimą, ale wtedy nie udało się sfinalizować transakcji.

Ten kierunek wydaje się optymalny dla zawodnika o jego charakterystyce. Union bardzo często gra w ustawieniu z trzema środkowymi obrońcami i dwoma wahadłami. Na lewej stronie ustawiani byli Christopher Lenz i sprowadzony latem z Fortuny Düsseldorf Niko Gießelmann. Obaj mają ostatnio problemy ze zdrowiem. Dodatkowo słyszymy, że pierwszy ma odejść latem, a drugi na razie nie spełnia oczekiwań. Dlatego przenosiny do Berlina byłyby dużą szansą dla Puchacza na szybkie przebicie się do składu w jednej z najlepszych lig w Europie.

Za Puchacza trzeba będzie zapłacić kilka milionów euro. Nie ma co ukrywać, że piłkarz (jak cały zespół) rozgrywa słabszy sezon. Nie zaliczył asysty od początku października (2 gole, 5 asyst we wszystkich rozgrywkach), dlatego może to mieć jakiś wpływ na jego cenę. Union złożył już propozycję finansową Lechowi, ale ta nie została jeszcze zaakceptowana. Rozmowy w sprawie tego transferu trwają.

Jeśli klub dotrzyma słowa, odejście Puchacza wydaje się formalnością. Kibice i tak pogodzili się, że w nowym sezonie akurat tego zawodnika nie będzie już w Poznaniu.

Puchacz znajduje się w kręgu zainteresowań Paulo Sousy.

Źródło: meczyki.pl

Foto: Lech Poznań

***

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.