fbpx

Osobowości Niższych Lig. Kamil Juranek: Inne miejsce niż pierwsze nas nie satysfakcjonuje

Kamil Juranek to wychowanek i gracz Błękitnych Jaryszów. Klub ten jest objęty patronatem medialnym przez portal Galaktyczny Futbol. Kamil opowiedział o tym jak rozpoczęła się jego przygoda, o marzeniach i planach Błękitnych na kolejny sezon.

Cześć Kamil, na początek powiedz nam, jak zaczęła się Twoja przygoda z piłką nożną?

Cześć. Hmm… zaczęło się jak to zwykle bywa – na podwórku – grając z ojcem. Zacząłem oglądać mecze w telewizji, zainteresowanie piłką nożną coraz bardziej rosło. Ojciec zrobił mi nawet drewniane bramki, wytyczył boisko na łące obok, no i przychodziła do mnie już praktycznie cała wioska. W późniejszym czasie organizowaliśmy z wioskami sąsiadującymi sparingi. Następnie pewnej niedzieli w kościele, ksiądz ogłosił nabór do sekcji trampkarzy w klubie Błękitni Jaryszów. No i w sumie można rzec, że od 10-go roku życia zacząłem amatorsko grać w piłkę, nieprzerwanie do dziś

Przez cały ten okres związany jesteś z jednym klubem?

Miałem 2 razy półroczne wypożyczenia do klubu z klasy okręgowej. Grając w Źródle Krośnica na wyższym poziomie, dostałem możliwość większego rozwoju. Podsumowując, te dwa wypożyczenia przez klub z Krośnicy na pewno były trafione. Wracając do Jaryszowa, poczułem się bardziej doświadczony, no i oczywiście cieszyłem się, że mogłem znowu wrócić do macierzystego klubu.

Zajmujecie drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do lidera. Waszym celem jest awans?

Oczywiście, inne miejsce niż pierwsze nas nie satysfakcjonuje. Jesteśmy trochę źli na siebie za nieudany mecz z Groszmalem Opole, gdzie w końcówce mogliśmy uratować remis, albo i nawet przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety jak to czasem w sporcie bywa, zabrakło trochę szczęścia. Będziemy walczyć do samego końca, mam nadzieję, że Covid pozwoli nam dokończyć te rozgrywki, tak byśmy mogli jeszcze udowodnić, że na ten awans zasługujemy.

Myślisz, że macie na tyle jakości by w okręgówce zagościć na dłużej?

Pewnie, mamy bardzo dużo młodych perspektywicznych zawodników, którzy dają nam też dużo dobrej jakości gry. Co więcej, grając sparingi z czołowymi drużynami z okręgówki gramy jak równy z równym, także spokojnie mogę powiedzieć, że dalibyśmy radę.

Czy pojawiają się jakieś informacje w klubie co gdyby sezon nie został dokończony? Jest szansa na awans z drugiego miejsca?

Nie chcemy nawet dopuszczać do myśli, że sezon miałby się już zakończyć. Jeśli mamy awansować to chcielibyśmy pokazać w obu rundach, że na to zasługujemy. Czy jest szansa na awans z 2-go miejsca? Tego nie wiemy, przed sezonem był komunikat, że tylko mistrzowie grup mają zapewniony awans, więc tego się trzymamy.

Z doświadczenia wiem, że mecze w niższych ligach są często dziwne i szalone? Masz swój, który najbardziej zapadł Ci w pamięć?

W sumie to tych meczów było wiele. Pamiętam, że w jednym przegrywaliśmy 3:4, a w końcówce zdołaliśmy zdobyć 2 bramki i wygrać to spotkanie. Ogólnie takich spotkań było bardzo dużo, gdzie z beznadziejnych sytuacji wychodziliśmy zwycięsko albo przynajmniej z twarzą. Pomimo tego, że traciliśmy bramki, to potrafiliśmy zawsze się zmobilizować.

Jakie jest Twoje największe piłkarskie marzenie?

Zawsze jakieś marzenia są. Gdy byłem młody, to chciałem być piłkarzem. Teraz to się zmieniło. Póki co, by nie wybiegać za bardzo w przyszłość to awans do klasy okręgowej. Myślę, że każdy u nas w zespole takie marzenie ma i chciałby je spełnić.

Twój sportowy autorytet?

Z piłkarzy, którzy kiedyś grali to Zinedine Zidane, a obecnie to Joshua Kimmich.

W imieniu portalu Galaktyczny Futbol dziękuje Ci za rozmowę, i życzę szybkiego awansu do okręgówki!

Również dziękuję !

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.