fbpx

Zapowiedź 27. kolejki Fortuna 1 Ligi

Na wznowienie rozgrywek Fortuna 1 Ligi nie trzeba było długo czekać – w środku tygodnia wszystkie zespoły staną do walki o punkty. Poniżej zapowiedź kolejki przygotowana przez Biuro Prasowe rozgrywek.

Miedź Legnica – Górnik Łęczna (27 kwietnia, wtorek, 17:00)

Rozpoczniemy w Legnicy, starciem Miedzi z Górnikiem. W ostatnich latach obie ekipy mierzyły się dość regularnie, na poprzednie 8 spotkań w aż 6. legniczanie tracili bramkę. Biorąc pod uwagę ostatnie 5 starć, w 4 nie padało więcej, niż 2 gole, a jesienią Górnik wygrywał skromnie 1:0. 

GKS Bełchatów – Widzew Łódź (27 kwietnia, wtorek, 17:00)

We wtorek zagramy również w Bełchatowie. Przez poprzednie 10 lat GKS z Widzewem mierzył się kilkukrotnie – w 44% przypadków padał bezbramkowy remis, tylko raz zobaczyliśmy więcej, niż 2.5 gola. W tym roku obie ekipy nie strzelają wiele, gospodarze średnio do bramki rywala trafiają 0.77 razy na spotkanie, natomiast goście zdobywają 0.9 gola na mecz.

Sandecja Nowy Sącz – CWKS Akplan Resovia Rzeszów (28 kwietnia, środa, 16:00)

W środę także czeka nas multum emocji. Sandecja pozostaje niepokonana od 15. ligowych kolejek. W ostatnich 7. meczach nowosądeczanie zdobywali gole jako pierwsi, w 6. wygrywali do przerwy, natomiast w 5. poprzednich pojedynkach Sandecja tego prowadzenia nie straciła, zdobywając 15 na 15 możliwych punktów. 

Stomil Olsztyn – MKS Korona Kielce (28 kwietnia, środa 16:00) 

Stomil już od 12. ligowych kolejek nie potrafi zachować czyste konto. Licząc tylko rok 2021, olsztynianie tracą średnio 2 gole co mecz. Ponadto na 9 spotkań rozegranych w tym roku, Stomil przegrał aż 7. Kielczanie mają jednak spore problemy na wyjazdach – w poprzednich 5. pojedynkach poza Kielcami zdobyli 3 punkty, strzelając tylko jednego gola (w wygranym 1:0 starciu przeciwko Górnikowi Łęczna). 

Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia (28 kwietnia, środa, 17:00)

Pięć kolejnych spotkań – tyle trwa passa meczów Arki, w których pozostaje ona niepokonana. Sosnowiczanie formą wcale nie odstają, bo przegrali tylko 1 spośród poprzednich 5. ligowych pojedynków. Potyczki tych dwóch drużyn często gwarantują bramki. W ostatnich pięciu latach przychodziło im się mierzyć w sumie pięciokrotnie, a w meczach tych padało średnio po 3.83 gola.

ŁKS Łódź – Radomiak Radom (28 kwietnia, środa, 17:40)

W spotkaniu w Łodzi gorąco powinno zrobić się po przerwie. To wtedy Radomiak imponuje swoją grą. Nie dość, że radomianie nie tracą wielu goli po przerwie w spotkaniach wyjazdowych – co potwierdza tylko jedna przegrana druga połówka poza domem – to 60% wszystkich goli zespół zdobywa właśnie w drugich częściach gry. Z drugiej strony aż 44% wszystkich straconych przez ŁKS, to gole tracone w spotkaniach domowych, po przerwie właśnie.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Puszcza Niepołomice (28 kwietnia, środa, 20:00)

Środę zakończymy w Niecieczy. Zarówno Termalica, jak i Puszcza, nie potrafią wygrać od 3. kolejnych spotkań, w dodatku gromadząc taką samą liczbę punktów, w liczbie 2. Niepołomiczanie we wspomnianych starciach nie byli jednak w stanie zdobyć żadnej bramki, a w tym roku średnio zdobywają 1.12 gola co spotkanie. Średnia nie najgorsza, jednak wycinając wygrane wysoko spotkanie z Arką, spada ona drastycznie – do 0.7 trafienia na pojedynek ligowy.  

GKS 1962 Jastrzębie – GKS Tychy (29 kwietnia, czwartek, 17:40)

Na sam koniec tej szalonej rundy Fortuna 1 Ligi zobaczymy pojedynek derbowy. Jastrzębianie z kolejki na kolejkę przybliżają się do strefy spadkowej. Tyszanie natomiast cały czas walczą o awans. Na wyjazdach walka ta nie idzie im najlepiej – od 4. spotkań nie potrafią oni wygrać. Szczególnie fatalnie prezentują się po przerwie, gdzie tracą 45% wszystkich goli straconych w całym sezonie. Jedno trzeba jednak tyszanom oddać – w 12. pojedynkach wyjazdowych jeszcze ani razu nie schodzili do szatni przegrywając, jednak nie potrafią oni przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę w drugich odsłonach swoich meczów poza Tychami. 

Autor: Antoni Majewski / 

***

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.