fbpx

UEFA zwiększa liczbę zawodników w kadrach reprezentacji na EURO

Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził dziś specjalne zasady dotyczące turnieju finałowego UEFA EURO 2020, aby zagwarantować płynny przebieg i ciągłość rozgrywek w świetle pandemii COVID-19.

Wdrożone zostaną następujące kluczowe zmiany regulacyjne:

Zwiększenie listy zawodników z 23 do 26 zawodników
Aby zminimalizować ryzyko zespołów, które mogą nie mieć pełnego skłądu na niektóre mecze w związku z ewentualnymi pozytywnymi wynikami testów COVID-19 i późniejszą kwarantanną, postanowiono wyjątkowo zwiększyć liczbę zawodników dla wszystkich uczestniczących drużyn do 26 graczy.

W kadrze meczowej będzie mogło być jednak tylko 23 piłkarzy, (zgodnie z przepisem zezwalającym na wskazanie maksymalnie 12 zmienników na mecze reprezentacji), w tym trzech bramkarzy

Zmiany na liście zawodników
Po przesłaniu listy zawodników w dniu 1 czerwca 2021, przepisy zezwalają na nieograniczoną liczbę zastępstw na liście zawodników w przypadku poważnych kontuzji lub choroby przed pierwszym meczem, pod warunkiem, że zastępcy posiadają zaświadczenie lekarskie. Mówimy tu o zawodnikach, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 lub mieli kontakt z osobami z pozytywnym wynikiem testu. Gracz, który został zastąpiony na liście zawodników, nie może zostać ponownie przyjęty na listę.

Nowe przepisy pozwolą teraz również na wymianę bramkarzy przed każdym meczem podczas turnieju w przypadku niedyspozycji fizycznej czy choroby, nawet jeśli jeden lub dwóch bramkarzy z listy jest nadal dostępnych

Źródło: UEFA

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.