fbpx

Napastnik Piasta Gliwice Piłkarzem Kwietnia w PKO BP Ekstraklasie

Jakub Świerczok został wybrany Piłkarzem Kwietnia 2021 roku w PB Ekstraklasie. Napastnik Piasta Gliwice już trzeci raz sięgnął po tytuł najlepszego zawodnika miesiąca w trwającym sezonie.

Jakub Świerczok jest pierwszym zawodnikiem z trzema wyróżnieniami dla Piłkarza Miesiąca w jednej edycji rozgrywek od byłego napastnika Górnika Zabrze – Igora Angulo (lipiec, sierpień i listopad w sezonie 2017/2018). Poza tym udało się to tylko jeszcze Nemanji Nikoliciowi (sierpień, wrzesień, październik w sezonie 2015/2016).

W tradycyjnym głosowaniu na Piłkarza Miesiąca udział wzięli kapitanowie szesnastu drużyn najwyższej polskiej ligi. Siedemnasty punkt należał zaś do kibiców w mediach społecznościowych. Jakub Świerczok został wskazany pięć razy. Jego najgroźniejszym rywalem okazał się zaś Makana Baku z Warty Poznań wybrany trzykrotnie. Poza nimi w notowaniach przewinęli się też: Patryk Szysz (KGHM Zagłębie Lubin), Marcin CebulaKamil Piątkowski (obaj Raków Częstochowa), Dante StipicaMichał Kucharczyk (obaj Pogoń Szczecin), Tomas Pekhart i Luquinhas (obaj Legia Warszawa). Kibice zaś postawili na Artura Boruca. W kwietniowej odsłonie pod uwagę brane były mecze z 23., 24., 25., 26. i 27. kolejki.

PIŁKARZ MIESIĄCA 2020/2021

Kwiecień 2021 – Jakub Świerczok (Piast Gliwice)

Marzec 2021 – Tomas Pekhart (Legia Warszawa)

Luty 2021 – Bartosz Kapustka (Legia Warszawa)

Grudzień 2020 – Jakub Świerczok (Piast Gliwice)

Listopad 2020 – Jakub Świerczok (Piast Gliwice)

Październik 2020 – Ivan Lopez (Raków Częstochowa)

Wrzesień 2020 – Bartosz Nowak (Górnik Zabrze)

Sierpień 2020 – Jesus Jimenez (Górnik Zabrze)

***

Źródło: ekstraklasa.org

Foto: Piast Gliwice

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.