fbpx

Zespół KS-u Gwoździany podejmie wicelidera lublinieckiej A-klasy. Czy Warta Kamieńskie Młyny straci drugi raz punkty w sezonie?

KS Gwoździany spotka się w niedzielne popołudnie na własnym boisku z Wartą Kamieńskie Młyny, wiceliderem tabeli A-klasy Lubliniec. Rywal podopiecznych Jacka Łuczyńskiego w 16 spotkaniach odniósł 15 zwycięstw i poniósł jedną porażkę.

O przygotowaniach do niedzielnego pojedynku i nastrojach w zespole opowiedział Galaktycznemu Futbolowi kierownik KS-u Gwoździany – Krzysiek Bigas.

– Siedemnastu zawodników – to najszersza kadra meczowa jaką dysponował trener Jacek Łuczyński od bardzo dawna. I to jest bardzo dobro informacja. Widać, że chłopaki po słabszej serii nie szukają łatwych wymówek, żeby opuścić mecz z wiceliderem. Jesienią na wyjazd do Kamieńskich Młynów pojechało dwunastu naszych piłkarzy – mówi Krzysztof.

– Po kontuzji odniesionej w sparingu z Stalą Zawadzkie wraca doświadczony Kamil Biernacki. Po absencji w Jeziorze do dyspozycji trenera są także Michał Ziaja i Szymon Kasprzak. Przez ostatni tydzień wzrosła obecność na treningach, która oscylowała wokół 50%. W poniedziałek trener Łuczyński dokonał blisko 40-minutowej odprawy pomeczowej, a przez cały tydzień uczulał naszych zawodników na błędy, których piłkarze Warty Kamieńskie Młyny nam nie darują – podkreślił „kiero” drużyny z Gwoździan.

Kadra meczowa:

 • Denis Andraczek
 • Krystian Andraczek
 • Piotr Badura
 • Sebastian Bator
 • Kamil Biernacki
 • Szymon Kasprzak
 • Michał Kopyciok
 • Michał Kopyciok
 • Kacper Michalski
 • Artur Mrugala
 • Martin Mrugala
 • Paweł Mrugala
 • Dominik Niemiec
 • Adam Popanda
 • Wojciech Rajdok
 • Filip Strużek
 • Michał Ziaja

– Warta Kamieńskie Młyny w 16 meczach odniosła 15 zwycięstw ulegając tylko liderowi na ich boisko 4:2. 94 strzelone i tylko 9 straconych bramek. Lider klasyfikacji strzelców – Karol Klyta (28 bramek), który w dwóch meczach po pandemii jeszcze nie zagrał. Jesienią Warta zwyciężyła u siebie z KS Gwoździany 5:1, a jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Dominik Niemiec – dodaje Krzysztof Bigas.

Warta wiosną:

 • 16.03 – Orzeł Pawonków (w) 9:0
 • 24.02 – Sparta Tworóg (w) 6:1
 • 01.05 – Płomień Przystajń (d) 2:0

***

XX kolejka A klasy „KEEZA” Lubliniec 20/21

Orzeł Babienica/Psary – Unia Lisowice 11:0

Ruch Kochanowice – Mechanik Kochcice 2:1

LKS Sieraków Śląski – Huragan Jezioro 6:2

Sparta Tworóg – Orzeł Pawonków 1:3

Liswarta Lisów – Victoria Strzebiń 4:4

Płomień Przystajń – Pokój Sadów 9 maja 17:00

KS Gwoździany – Warta Kamieńskie Młyny 9 maja godzina 17:00

***

KS Gwoździany jest klubem objętym patronatem medialnym przez Galaktyczny Futbol.

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.