fbpx

Paweł Tomczyk, dyrektor sportowy Rakowa: Chcemy wygrać Ligę Konferencji

Paweł Tomczyk, dyrektor sportowy Rakowa Częstochowa, w wywiadzie dla „Super Expressu” zapowiedział, że celem zespołu jest… wygranie Conference League.

Raków Częstochowa poniedziałkowym zwycięstwem przeciwko Piastowi Gliwice zapewnił sobie tytuł wicemistrza Polski. Oznacza to, że częstochowianie po raz pierwszy w historii wystąpią w europejskich pucharach. Raków zagra w pierwszej edycji Conference League (Liga Konferencji) i jak zapowiada Paweł Tomczyk, częstochowski zespół zamierza wygrać te rozgrywki.

– W każdym spotkaniu będziemy walczyć o zwycięstwo. Tak było do tej pory na krajowym podwórku i chcemy, aby ta idea przyświecała nam także w Europie. Skoro już znaleźliśmy się w tych rozgrywkach to naszym celem będzie je wygrać! Po to gramy i według mnie jest to całkowicie normalna sprawa – mówi dyrektor sportowy Rakowa.

– Oczywiście czas pokaże jak długo potrwa nasza przygoda. Nie wiemy czy będzie to jedna runda, dwie, czy też uda nam się awansować do fazy grupowej. Zdajemy sobie sprawę, że będziemy mierzyć się z drużynami, które będą miały zawodników z nieco innej półki. Nie jest jednak powiedziane, że nie będziemy w stanie nawiązać z nimi walki. Zrobimy absolutnie wszystko, aby zaprezentować się jak najlepiej i aby nasza przygoda w Europie trwała jak najdłużej – dodaje Tomczyk.

Źródło: Super Express

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.