Kamil Piątkowski: Chcę grać w pierwszej jedenastce reprezentacji Polski na nadchodzących mistrzostwach Europy

Kamil Piątkowski, piłkarz Rakowa Częstochowa, który latem trafi do Salzburga, chce grać w pierwszym składzie reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy.

20-latek ma już za sobą debiut w reprezentacji Polski w meczu z Andorą w eliminacjach do mundialu. Piątkowski nie ukrywa, że chce odegrać istotną rolę w reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy. Młody defensor zapowiada walkę o pierwszy skład.

– Jeżeli dostanę powołanie na zgrupowanie przed EURO, to będę się bardzo z tego cieszył i zrobię wszystko, żeby pojechać na mistrzostwa. Miejsce w wyjściowym składzie też jest moim celem – zadeklarował Piątkowski.

– Po udanym EURO chcę zadomowić się w Salzburgu. Łapanie minut tam będzie moim priorytetem. Chcę tam też pokazywać jakość. Czas pokaże co się stanie. Jadę tam, żeby grać i zrobić progres. To jest dla mnie najważniejsze – dodał zawodnik.

Kamil Pątkowski opowiedział dziennikarzom „Przeglądu Sportowego” o kulisach transferu do Salzburga.

– Były oferty z Niemiec i Włoch. To nie były jakieś zapytania, ale twarde, konkretne oferty. O nazwach klubów nie chcę za bardzo mówić. Może kiedyś to wyjdzie na jaw. Prawda jest jednak taka, że jak dostałem propozycję z Red Bull Salzburg, to od razu byłem do niej przekonany. Nie było wahania. Chcę się rozwijać, chcę być lepszym piłkarzem, ale przy tym muszę regularnie grać – podkreślił Piątkowski w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Źródło: Przegląd Sportowy

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.