Kacper Kozłowski obserwowany przez Manchester United. „Polski Paul Pogba”

Portal Goal.com, poinformował o zainteresowaniu Manchesteru United 17-letnim Kacprem Kozłowskim, zawodnikiem Pogoni Szczecin i reprezentacji Polski. Dziennikarze wspomnianego serwisu nazywają młodego pomocnika „polskim Paulem Pogbą”.

Kozłowski jest uważany za najlepszego polskiego piłkarza najnowszej generacji. 17-latek przebojem wdarł się do składu Pogoni Szczecin. Bez kompleksów poczyna sobie w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Jego wielki talent został dostrzeżony przez Paulo Sousę, selekcjonera reprezentacji Polski i nastolatek otrzymał szansę debiutu w biało-czerwonych barwach w meczu eliminacji do Mundialu z Andorą.

17-latek jest monitorowany przez największe europejskie kluby, które umieszczają go na czele swojej listy transferowych życzeń.

Jednym z klubów, które uważnie obserwują Kacpra Kozłowskiego jest Manchester United. Skauci „Czerwonych Diabłów” po raz pierwszy zauważyli utalentowanego pomocnika we wrześniu 2019 roku podczas „Pucharu Syrenki”. W finale tego turnieju polski zespół rywalizował z drużyną angielską, w której składzie byli tacy zawodnicy jak  Jude Bellingham, Harvey Elliott czy Jamal Musiala.

Polski futbol szuka nowego lidera. Kozłowski dał nadzieję polskim kibicom, że wkrótce będą mieli supergwiazdę światowego formatu. Taki talent rodzi się raz na kilka lat – czytamy na Goal.com.

Nie boi się dryblingu czy niekonwencjonalnej gry. Nierzadko zdarza się, że młodzi piłkarze mają umiejętności, ale nie wyciągają z nich maksimum podczas meczów. Ogranicza ich „głowa”, dlatego intuicyjnie wybierają prostsze rozwiązania. Kacper tego nie ma – jego głowa jest zgrana z nogami. Po prostu wie, że jest dobry. Jest bardzo pewny siebie, ale nie krnąbrny ani arogancki. Balansuje na tej cienkiej linii, ale jej nie przekracza – pisze Goal.com, cytując wypowiedź Patryka Dąbrowskiego, trenera młodzieżowych zespołów Pogoni Szczecin.

Dziennikarze Goal.com już porównują Kozłowskiego do Paula Pogby, pomocnika Manchesteru United. Eksperci piłkarscy twierdzą natomiast, że Kacper już jest gotowy do gry w najlepszych ligach europejskich.

Źródło: Goal.com

Foto główne: Polsat Sport

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.