Paulo Sousa podał skład szerokiej kadry reprezentacji Polski na Euro

Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski, na poniedziałkowej konferencji prasowej podał skład szerokiej kadry, która będzie przygotowywać się do mistrzostw Europy.

Przepisy UEFA ze względu na pandemię tym razem pozwalają, by selekcjonerzy reprezentacji zabierali po 26, a nie jak do tej pory 23 piłkarzy. Krajowe federacje muszą podać składy reprezentacji najpóźniej do 1 czerwca do północy.

Najbliższe zgrupowanie kadry rozpocznie się tydzień po ogłoszeniu powołań. Pierwsi piłkarze mają pojawić się w ośrodku w Opalenicy w niedzielę i poniedziałek (23, 24 maja). Sztab trenerski dotrze tam w ciągu najbliższego tygodnia.

W czerwcu, jeszcze przed Euro, Polska zagra dwa mecze towarzyskie. Pierwszy z Rosją (1 czerwca), a drugi z Islandią (8 czerwca).

Kadra reprezentacji Polski

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Radosław Majecki

Obrońcy: Kamil Glik, Jan Bednarek,Tomasz Kędziora, Maciej Rybus, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Michał HelikKamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz

Pomocnicy: Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Jakub Moder, Mateusz Klich, Kamil Jóźwiak, Przemysław Frankowski, Kacper Kozłowski, Karol Linetty, Przemysław Płacheta

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Dawid Kownacki, Karol Świderski, Jakub Świerczok

Lista rezerwowa: Augustyniak, Grosicki, Gumny, Szymański.

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.