fbpx

Uwaga kluby! Próby wyłudzenia pieniędzy na… „nazwę portalu”

Serwis ligowiec.net poinformował o próbach wyłudzenia pieniędzy od zachodniopomorskich klubów na kwotę 299 złotych.

Magdalena Grzeszkowiak, redaktor naczelny portalu ligowiec.net opisała na jego łamach, proceder, który od jakiegoś czasu na miejsce w województwie zachodniopomorskim.

– Dzwoni osoba przedstawiająca się jako przedstawiciel portalu ligowiec.net (lub 90 minut.pl) z informacją, że w 2019 roku weszły w życie przepisy, które powodują, że co roku trzeba aktualizować dane na tych portalach. Osoba ta informuje klub, że co roku będzie wysyłana do klubu ankieta aktualizująca, którą należy wypełnić. W dalszej części rozmowy pada informacja, że za ostatnie 10 lat aktualizacji danych należy uiścić opłatę w wysokości 299 zł. ’Portal’ wysyła dokumenty niezbędne do aktualizacji kurierem za pobraniem w wysokości 299z zł – opisuje pani Magdalena.

– To oczywiście nie ligowiec.net pobierać chce opłaty. Ktoś próbuje się pod nas podszyć i wyłudzić z klubów pieniądze. Ligowiec.net nigdy nie pobierał żadnych opłat za aktualizację danych, zamieszczanie newsów, zdjęć itp. Ostrzegamy, żebyście nie dali się złapać na metodę „na ligowca”. Jednocześnie prosimy – jeśli ktoś do Was zadzwoni w tym temacie – zapytajcie dokładnie kto to jest i prześlijcie nam informację na adres: redakcja@ligowiec.net. Chcemy zgłosić sprawę do organów ścigania – podkreśla Magdalena Grzeszkowiak, redaktor naczelny serwisu ligowiec.net.

Na Twitterze pojawiły się komentarze osób, które próbowano już oszukać, działając metodą „na ligowca”.

Doświadczyłem tego, w sensie nie przelałem pieniędzy, ale dostałem ofertę.

Miesiąc temu do Nas też ten scam trafił. Cały czas czekam, aż odpisze na prośbę o NIP i nazwę firmy.

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.