fbpx

Jan Tomaszewski apeluje do Roberta Lewandowskiego: „Nie miej żadnych sentymentów. Im więcej strzelisz, tym dłużej twój rekord przetrwa”

Jan Tomaszewski w rozmowie z „TVP Info” zaapelował do Roberta Lewandowskiego, aby ten nie miał żadnych sentymentów, jeśli chodzi o pobicie rekordu strzeleckiego Bundesligi.

Sprawa rekordu Bundesligi wywołuje w Niemczech wiele dyskusji. Niektórzy z ekspertów powtarzają jak w amoku, aby Robert Lewandowski nie wystąpił w ostatnim meczu z Augsburgiem i pozostał przy 40 golach. Część niemieckiego środowiska piłkarskiego twierdzi, że „Lewy” i tak już przeszedł do historii Bundesligi wyrównując rekord Gerda Muellera. Polski napastnik zabrał głos w tej sprawie mówiąc: „Rekordy są po to, aby je pobijać.” Tym samym uciął wszelkie spekulacje co do swojej postawy w sobotnim meczu ostatniej kolejki rozgrywek.

Do kapitana reprezentacji Polski zaapelował Jan Tomaszewski w rozmowie z „TVP Sport”.

– On i tak już przeszedł do historii. Ale apeluję, Robert, zrób wszystko, żeby tę jeszcze jedną bramkę strzelić. Ci ludzie nie rozumieją, że gdybyś nie miał w tym sezonie kontuzji i grał tych kilka meczy więcej, to i tak miałbyś już na koncie około 45 bramek – powiedział popularny „Tomek”.

– Mam nadzieję, że pozostali piłkarze z klubu zachowają się tak samo. Dlaczego? Ponieważ oni też przejdą do historii. Wszyscy pamiętają wielki rekord Gerda Muellera, ale pomogli mu w tym Hoeness, Beckenbauer czy Sepp Maier. Ci najlepsi piłkarze na świecie do dzisiaj szczycą się tym, że pomogli w zdobyciu rekordu. W przypadku kolegów Roberta Lewandowskiego będzie identycznie – dodał Tomaszewski.

– W rywalizacji sportowej obowiązuje zasada fair play, ale nie polega ona na tym, żeby nie bić rekordów byłych gwiazd. Na koniec jeszcze raz apeluję, Robert, nie miej żadnych sentymentów. Im więcej strzelisz, tym dłużej twój rekord przetrwa – podsumował legendarny bramkarz.

Źródło: TVP Info

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.