fbpx

Hubert Adamczyk podpisał kontrakt z Arką Gdynia

Nowym zawodnikiem Arki Gdynia został Hubert Adamczyk. Ofensywny pomocnik związał się z żółto-niebieskimi trzyletnim kontraktem, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku.

Hubert Adamczyk urodził się 23 lutego 1998 roku w Bydgoszczy i jest wychowankiem tamtejszego Zawiszy. W lipcu 2014 roku przeprowadził się do Londynu, gdzie rozpoczął przygodę w juniorskich zespołach Chelsea. Jako 17-latek podpisał z The Blues zawodowy kontrakt. Rok później wrócił do Polski i związał się z Cracovią – po kilku tygodniach zadebiutował w Ekstraklasie.

Sezon 2017/18 spędził na wypożyczeniu w Olimpii Grudziądz, po czym podpisał kontrakt definitywny z Wisłą Płock. Sezon 2018/19 to wypożyczenie do pierwszoligowego GKS-u Tychy i sześć goli w 26 meczach. W lutym 2020 roku Adamczyk zadebiutował w barwach Nafciarzy. Przez okres trwania kontraktu, który właśnie upływa, zagrał dla płocczan 23 razy i zdobył jedną bramkę.

 – Sprowadzeniem Huberta do Arki interesowaliśmy się już w ubiegłym roku. Cieszy mnie fakt, że przed rozpoczęciem kolejnego sezonu udało nam się podpisać długoletni kontrakt. Jestem przekonany, że w żółto-niebieskich barwach Hubert potwierdzi swój ogromny talent i wniesie dużo jakości do naszego zespołu – powiedział po podpisaniu umowy Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia.

– Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do Arki. Miałem okazję być na trybunach podczas wczorajszego meczu z Sandecją. Atmosfera, którą zastałem utwierdziła mnie w przekonaniu, że tacy kibice i takie miasto jak Gdynia zasługują na Ekstraklasę. Wierzę, że w przyszłym sezonie właśnie tam zagramy – komentuje przeprowadzkę do Gdyni Hubert Adamczyk.

Treningi z drużyną 23-latek rozpocznie wraz ze startem okresu przygotowawczego do kolejnego sezonu.

Źródło i foto: Biuro Prasowe Arki Gdynia

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.