fbpx

Łukasz Trałka przedłużył kontrakt z Wartą Poznań

Najbardziej doświadczony piłkarz Warty Poznań, pomocnik Łukasz Trałka podpisał nową umowę z klubem i będzie reprezentował barwy „Zielonych” do końca sezonu 2021/22. 

Łukasz Trałka rozegrał jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze. W samej tylko Ekstraklasie zdobył trzy bramki i zaliczył siedem asyst, a w sumie, we wszystkich rozgrywkach miał udział przy 12 golach „Zielonych”.

– Było wiele okoliczności, które skłaniały mnie do podpisania nowego kontraktu, jednak najważniejsza była ta chęć dalszej gry. Rok temu sytuacja wyglądała inaczej, ale z biegiem czasu uznaliśmy, że to nie jest jeszcze czas na to, żeby kończyć. Teraz miałem o wiele więcej argumentów za tym, żeby pograć jeszcze w piłkę przez kolejny rok. Mamy za sobą udany sezon z Wartą Poznań i to też miało znaczenie. Bardzo się z tego cieszę, że sprawy potoczyły się szybko i jesteśmy po podpisaniu kolejnej umowy – mówi Łukasz Trałka, który związał się z „Zielonymi” umową obowiązującą do czerwca 2022 roku.

To już trzeci kontrakt byłego reprezentanta Polski z Wartą Poznań od momentu, gdy w sierpniu 2019 roku trafił do drużyny jako wolny zawodnik po odejściu z Lecha Poznań. W zielono-białych barwach rozegrał 61 spotkań, zdobył w nich 5 bramek i zaliczył 10 asyst. W weekend, po występie przeciwko Cracovii Łukasz Trałka świętował wejście do elitarnego „Klubu 400”, czyli grona piłkarzy z co najmniej czterema setkami meczów w Ekstraklasie.

– Najważniejsza jest drużyna i to z nią są związane moje największe plany na nowy sezon. Wiadomo, że ciężko będzie powtórzyć ten wynik, który zrobiliśmy w tym roku. Nie będę tu czarował i opowiadał, że powtórzymy to 5. miejsce w tabeli lub zajmiemy wyższe. To będzie inny sezon, z większą liczbą drużyn. Mam nadzieję, że wrócą kibice i zobaczymy, jak będzie nam się grało przy większej publiczności. Po to rok temu wchodziliśmy do Ekstraklasy, żebyśmy mogli grać regularnie z kibicami na trybunach i teraz mam nadzieję, że to się spełni. Jestem pozytywnie nastawiony do tego, by rywalizować w lidze w kolejnym sezonie – podkreśla piłkarz.

fot. Klaudia Berda / Warta Poznań 

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.