fbpx

Uczestnicy programu „Piłka Nożna dla Przyjaźni” dyskutują o ochronie środowiska i prezentują swoje najlepsze pomysły

Na początku tegorocznego, dziewiątego już sezonu międzynarodowego programu społecznego dla dzieci „Piłka Nożna dla Przyjaźni”(F4F), organizowanego przez Gazprom, młodzi uczestnicy z ponad 200 krajów mówili o swoim wkładzie w ochronę środowiska naturalnego.

W internetowym wyzwaniu pod hasłem „Nawet małe kroki mają ogromną wartość dla ratowania naszej planety” młodzi uczestnicy F4F zaprezentowali w krótkich filmach swój wkład w ochronę środowiska naturalnego i wezwali inne dzieci uczestniczące w projekcie do zrobienia tego samego. Wyzwanie zainaugurowano podczas pierwszego cyfrowego spotkania młodych graczy i dziennikarzy w wieku od 12 do 14 lat, które odbyło się 14 maja.

Dla Leonarda Lewisa z Hiszpanii, Madiny Maysar z Kazachstanu, Mintosera Bahra z Libii i Nanihi Broseus z Tahiti, jeden z priorytetów stanowi rezygnacja z plastikowych toreb i butelek. Asif Muhammad Rashid ze Sri Lanki i Dominic Kremberger ze Szwecji uważają, że należy oszczędnie korzystać z wody. Ananya Kamboj z Indii i Mohamad Adam Faris z Brunei przyłączając się do innych uczestników wezwali do częstszego korzystania z transportu publicznego. Propozycje niektórych młodych uczestników F4F można zobaczyć filmie dostępnym pod linkiem https://youtu.be/bsK04TU0ZV8 na YouTube.

Inne propozycje młodych osób obejmują oszczędzanie energii i korzystanie ze źródeł energii odnawialnej, niestosowanie nawozów chemicznych, kompostowanie odpadów ogrodowych, recykling i segregację odpadów oraz większe wykorzystanie surowców odnawialnych.

Od wielu lat program F4F angażuje się w rozważne korzystanie z zasobów natury i środowiska. W 2018 roku powstała tradycja nadawania Międzynarodowym Drużynom Przyjaźni nazw gatunków zagrożonych wyginięciem. W tym roku w F4F eWorld Championship wezmą udział takie drużyny, jak „Aligator chiński”, „Wrona czerwononoga” oraz „Czarny rekin”. Zawody zostaną rozegrane w dnia 27-29 maja w formacje cyfrowym na symulatorze multiplayer „Świat Piłki Nożnej dla Przyjaźni” (Świat F4F). W turnieju wezmą udział 32 zaprzyjaźnione drużyny, w skład których wejdą zawodnicy z ponad 200 krajów.


O programie Piłka Nożna dla Przyjaźni:

F4F istnieje od roku 2013. Organizowany przez Gazprom i wspierany przez UEFF, FIFA i ONZ. W ciągu ostatnich ośmiu sezonów w programie udział wzięło około 15 000 dzieci i młodzieży z 211 krajów i regionów. W 2020 roku Futbol dla Przyjaźni po raz pierwszy odbył się w formacie online na specjalnie stworzonej platformie cyfrowej.

Oficjalne źródła w Internecie:

Zdjęcia i filmy dla mediów: http://media.footballforfriendship.com

Strona internetowa: https://www.gazprom-football.com/football-for-friendship/

Instagram: https://www.instagram.com/footballforfriendship/

Facebook: https://www.facebook.com/FootballForFriendship/

YouTube: https://www.youtube.com/user/FOOTBALL4FRIENDSHIP

Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Football_for_Friendship

Twitter: https://twitter.com/f4fprogramme

Źródło: Biuro Prasowe KaiserCommunication GmbH

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.