fbpx

Historyczne osiągnięcie Legii Amp Futbol w Lidze Mistrzów EAFF 2021 (WIDEO)

Ampfutboliści Legii Warszawa zajęli drugie miejsce w Lidze Mistrzów EAFF. To historyczne osiągnięcie w historii klubowego ampfutbolu w Polsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Bartosz Łastowski.

Tegoroczny turniej z udziałem pięciu najlepszych drużyn Europy odbywał się w Turcji. Legioniści zajęli druga lokatę w fazie grupowej z bilansem 2 zwycięstwa – remis – porażka i awansowali do finału, w którym rywalem był faworyt rozgrywek, turecki Sahinbey Bld Ampute Takimi. Drugie miejsce to największy sukces w historii klubowego ampfutbolu w Polsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano najskuteczniejszego zawodnika stołecznego klubu Bartosza Łastowskiego.

 Jestem bardzo dumny z drużyny. Wciąż buzują we mnie duże emocje i jestem bardzo szczęśliwy, że spełniamy swoje marzenia. Zrealizowaliśmy założenia na ten turniej i wyszliśmy z bardzo dobrym nastawieniem na finał. Graliśmy o wszystko i postawiliśmy trudne warunki w pełni profesjonalnej tureckiej drużynie. Na pewno zwiększymy jeszcze potencjał wśród naszych zawodników i organizacji – mówi trener Mateusz Szczepaniak.

 To duży sukces. Pokazaliśmy charakter – jeszcze nigdy nie graliśmy pięciu meczów w trzy dni – i w dobrym stylu zdobyliśmy srebrny medal. Nabyliśmy również bezcenne doświadczenie, które pomoże nam w przyszłości, bo w następnym roku to my będziemy chcieli sięgnąć po tytuł. Dla mnie to pierwszy kontakt z europejskim ampfutbolem w wydaniu klubowym na tym poziomie, co zawdzięczam całej drużynie i sztabowi Legii. Statuetkę na pewno zachowam w specjalnej gablocie – mówi najlepszy zawodnik Ligi Mistrzów EAFF 2021 Bartosz Łastowski.

Bartosz Łastowski
Mateusz Szczepaniak

Liga Mistrzów EAFF 2021, Gaziantep (Turcja)

Wyniki meczów Legii Warszawa w fazie grupowej:

Sahinbey Bld Ampute Takimi – Legia Warszawa 4:1 (1:0)
Karabach Agdam – Legia Warszawa 0:5 (0:2)
Legia Warszawa – AFC Tbilisi 4:0 (4:0)
Legia Warszawa – Vicenza Calcio 1:1 (1:0)

Finał:
Sahinbey Bld Ampute Takimi – Legia Warszawa 3:1 (2:1)

Żródło: Biuro Prasowe Legii Warszawa

Foto: Jacek Prondzynski

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.