fbpx

Kolejny transfer Wieczystej Kraków

Występujący obecnie w III-ligowym ROW 1964 Rybnik 17-letni bramkarz Bartosz Plewka od 1 lipca będzie reprezentował barwy Wieczystej Kraków.

Umowa nastoletniego golkipera została podpisana na trzy lata. Bartosz Plewka w Wieczystej będzie zakładał koszulkę z numerem 1.

Bartosz Plewka zostanie zawodnikiem Wieczystej

Nowy nabytek Wieczystej dotychczas występował w juniorskich drużynach Rymera Rybnik, Unii Turza Śląska oraz Górnika Zabrze. W obecnym sezonie przebywa na wypożyczeniu w drużynie ROW-u 1964 Rybnik. W rozgrywkach trzeciej grupy III ligi wystąpił w barwach tego zespołu 10 razy.

Bartek był w kręgu naszych zainteresowań zanim został wypożyczony do ROWu. Założyliśmy, że kadrę bramkarską budujemy z jednego doświadczonego bramkarza i dwóch młodzieżowców. Monitorowaliśmy wszystkich wyróżniających się na tej pozycji zawodników – mówi trener bramkarzy Wieczystej Krzysztof Wajda, cytowany przez klubowe media.

Analizowałem wszystkie mecze, które rozegrał w barwach rybnickiego klubu, dwa z nich widzieliśmy na żywo. Bartek mimo młodego wieku (rocznik 2003) zbiera doświadczenie na poziomie III ligi, dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi (193 cm) oraz ma predyspozycje do jeszcze większego rozwoju – podkreśla Wajda.

Wieczysta Kraków jest liderem drugiej grupy krakowskiej klasy okręgowej z kompletem 60 punktów i bilansem bramkowym 152-6.

Źródło: Wieczysta Kraków, własne

Foto: Wieczysta Kraków

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.