fbpx

Były dyrektor sportowy Wisły Kraków o konflikcie prezesa PZPN z Błaszczykowskim. „Boniek jest wtedy śmieszny albo żenujący”

Jacek Bednarz, były dyrektor sportowy Wisły Kraków, był gościem programu „Sekcja Piłkarska”. Jednym z poruszonych tematow był konflikt na linii Kuba Błaszczykowski – Zbigniew Boniek.

„Wymiana uprzejmości” pomiędzy Błaszczykowskim i Bońkiem jest wciąż jednym z gorących tematów w mediach. Ten wątek został również poruszony w programie „Sekcja Piłkarska”, którego gośćmi byli Jarosław Królewski, współwłaściciel Wisły Kraków oraz Jacek Bednarz, były prezes i dyrektor sportowy „Białej Gwiazdy”.

Jacek Bednarz: Kibole to tchórze, nowotwór. Ten atak był jak zamach na WTC  - Piłka nożna
Jacek Bednarz

Drugi z wymienionych panów zabrał głos na temat konfliktu prezesa PZPN i Błaszczykowskiego, stając zdecydowanie po stronie byłego zawodnika Borussii Dortmund.

– Niestety, pan prezes Boniek przyzwyczaił mnie, że nie ma tematu, na który nie uważa, że ma prawo się wypowiadać, będąc również czasami niegrzeczny albo wręcz złośliwy. Przekonałem się też nie raz, że jest też kompletnie nieodporny na taki sam sposób traktowania jego osoby. Reaguje wtedy bardzo alergicznie. Jest wtedy śmieszny albo żenujący – powiedział Bednarz.

– Kuba Błaszczykowski dla polskiej ligi i polskiej piłki to instytucja. To jest osoba, która, jak wielokrotnie udowadniała, to do niej należy przywilej oceny chce grać albo nie. Gdym był kimś, kto miałby perspektywę współpracy z nim na przykład jako dyrektor sportowy czy trener, to moją pracę rozpocząłbym od szczerej rozmowy z Kubą. „Kuba, jak ty to widzisz? Bo ja, gdybyś chciał grać i byłbyś w formie, to ja to widzę tak”. I tu lista tego, czego bym oczekiwał.  Usłyszałbym jak to widzi Kuba. Gdyby chciał grać, to jakiś modus operandi dałoby się wymyślić i byłby w drużynie wartościową jednostką. Pod warunkiem, że sam by powiedział „chcę grać” – dodał były prezes Wisły Kraków.

Źródło: Sekcja Piłkarska

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.