fbpx

Zbigniew Boniek o braku Grosickiego w reprezentacji: Kamil mógł zrezygnować z dwóch, trzech pensji i trafić do klubu, w którym byłby potrzebny

Zbigniew Boniek, prezes PZPN, w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” zabrał głos m.in. na temat braku Kamila Grosickiego w reprezentacji Polski na Euro 2020.

– Dowiedziałem się (o braku powołania przyp. red.) pół godziny przed ogłoszeniem nazwisk. Grosik to jeden z moich ulubionych zawodników, jest mi szalenie przykro, ale trzeba być uczciwym. Zawodnicy doświadczeni i starsi są potrzebni tylko wtedy, kiedy są najlepsi – powiedział Boniek.

– Skoro nie gra, a Kamil nie grał trochę na własne życzenie, bo mógł zrezygnować z dwóch, trzech pensji i trafić do klubu, w którym byłby potrzebny. Ale on nie grał cały rok, więc nie wiem, jak mógłby nam pomóc na EURO. Zawodnik doświadczony, który nie gra – i nie mówię tu absolutnie o Kamilu – ciągnie czasem grupę w drugą stronę – dodał prezes PZPN.

– Kamil chyba zdawał sobie sprawę z konsekwencji braku występów w West Bromwich. W marcu dostał powołanie, bo trener chciał go zobaczyć i sprawdzić. Słyszałem opinię, że teraz Grosik mógłby się przydać na 20 minut. Nie przypominam sobie meczu, w którym wszedł w drugiej połowie i zmienił wynik. Zawsze był piłkarzem pierwszego składu.
Mam do niego słabość, ale nie powiem, że trener postąpił nierozważnie – podsumował Zbigniew Boniek.

Żródło: Przegląd Sportowy

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.