fbpx

LKS Piaskovia Piaski klubem partnerskim Górnika Łęczna

Piaskovia Piaski, występująca w lubelskiej grupie klasy okręgowej, została partnerskim klubem Górnika Łęczna.

Największymi beneficjentami umowy pomiędzy Piaskovią a Górnikiem Łęczna będą młodzi zawodnicy. Parafowane przez obie strony porozumienie da szansę rozwoju najzdolniejszym adeptom piłki nożnej w regionie.

Dzięki współpracy wyróżniający się zawodnicy Piaskovii, dostaną szansę treningów i gier w Górniku Łęczna. Oprócz tego oba kluby będę regularnie sprawdzać swoje umiejętności podczas meczów sparingowych. Ponadto Górnik i Piaskovia będą współpracowały na szczeblach przy rozwoju indywidualnym trenerów.

– W Górniku od dawna stawiamy na rozwój klubowej Akademii. Dzięki partnerstwu z Piaskovią będziemy mieli szerszy ogląd na najzdolniejszą młodzież w regionie – powiedział prezes zarządu Górnika Łęczna Piotr Sadczuk.

– Rozwój Akademii Górnika Łęczna w oparciu o budowę sieci szkółek partnerskich to jeden z naszych głównych celów na lata 2020-2023. W długofalowym procesie szkolenia to bardzo ważny element, bez którego trudno będzie funkcjonować na wysokim poziomie. Istotnym elementem przy współpracy są bez wątpienia ludzie – podkreślił Maciej Grzywa, prezes Akademii Sportu Górnika Łęczna.

– Ważnym elementem każdej współpracy są ludzie. Widzimy, że sternikami Piaskovii są ludzie kochający piłkę i poświęcający się jej oraz szkoleniu dzieci. Gołym okiem widać, że nasze partnerstwo opiera się o solidne fundamenty – dodał Grzywa.

– Cieszymy się, że Piaskovia została uznana przez Górnika Łęczna za rzetelnego partnera. To daje nam duże możliwości rozwoju. Ponadto fakt, że nasi wychowankowie będą uważnie obserwowani przez wiodący klub w regionie. To otwiera im furtkę do profesjonalnej kariery – stwierdził Michał Szklarz, prezes Piaskovii.

Pierwszy zespół Piaskovii z dorobkiem 33 punktów zajmuje aktualnie 10. miejsce w tabeli lubelskiej klasy okręgowej.

Górnik Łęczna natomiast plasuje się na szóstej pozycji w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

Źródło: Biuro Prasowe Górnika Łęczna

Czytaj też:

Foto: Piaskovia Piaski

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.