fbpx

Jubileuszowa 10. edycja Amp Futbol Cup w Warszawie

Już 12 i 13 czerwca reprezentację Polski w ampfutbolu czekają kolejne sprawdziany przed wrześniowymi mistrzostwami Europy w Krakowie. Tym razem Biało-Czerwoni zawalczą o trzecie z rzędu zwycięstwo w Amp Futbol Cup. Turniej zostanie rozegrany w Warszawie.

W jubileuszowej, dziesiątej edycji Amp Futbol Cup Polacy zmierzą się z Izraelem i Ukrainą. Będą więc to niezwykle ciekawe mecze dla widzów, którzy po raz pierwszy od wielu miesięcy będą mogli obejrzeć ampfutbolową kadrę nie tylko w telewizji, ale również na żywo, na trybunach Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej w Warszawie. Emocje na pewno budzić będą mecze z Ukrainą, z którą Biało-Czerwoni zmierzą się również w meczu otwarcia Mistrzostw Europy KRAKÓW 2021 we wrześniu.

– Chylę czoła przed zarządem Amp Futbol Polska, który doprowadził do zorganizowania kolejnej edycji tego wspaniałego turnieju. Tym bardziej, że zmierzymy się aż z dwoma zespołami. Nie chcę umniejszać Azerom, bo szanuję każdego rywala i nie powiem, że mecze z nimi były bez sensu, wręcz przeciwnie, ale rok temu graliśmy z nimi cztery razy, bo nikt inny w trakcie pandemii nie mógł do nas przyjechać. Tym bardziej cieszę się, że teraz dotrą aż dwaj rywale – podkreśla Marek Dragosz, selekcjoner reprezentacji Polski.

Amp Futbol Cup 2021 będzie jednym z kluczowych momentów dla polskich zawodników, ponieważ w końcową fazę wchodzi selekcja składu, który będzie uczestniczył we wrześniowych mistrzostwach Europy.

– Istnieje kręgosłup kadry i nie zamierzam nikomu nawijać makaronu na uszy twierdząc, że jest inaczej. Wyborów dotyczących składu na mistrzostwa chcę dokonać jednak sprawiedliwie i każdemu dać szansę udowodnienia swojej przydatności. Kadra w 15-osobowym składzie będzie funkcjonowała do początku sierpnia i każdy z tej grupy ma taką samą szansę, by dostać powołanie na Euro KRAKÓW 2021. Potem nadejdzie smutny czas i będzie mnie to bolało, ale będę musiał powiedzieć dwóm zawodnikom, że nie zmieszczą się w ostatecznej trzynastce – dodaje selekcjoner.

Amp Futbol Cup 2021, Warszawa. 12-13.06.2021.

Bemowski Ośrodek Piłki Nożnej przy OSiR Bemowo, Obrońców Tobruku 11, 01-494 Warszawa.

Sobota 12 czerwca

10:15 ceremonia rozpoczęcia

11:00 POLSKA – UKRAINA

14:30 UKRAINA – IZRAEL

16:30 trening Futbolowej Bandy

18:00 POLSKA – IZRAEL

Niedziela 13 czerwca

10:00 POLSKA – IZRAEL

13:30 IZRAEL – UKRAINA

15:30 mecz przyjaciół Amp Futbol

17:00 POLSKA – UKRAINA

18:00 ceremonia zakończenia

Wydarzenie Facebook: https://fb.me/e/1o3IvUfcR

Partner Główny Reprezentacji Polski: Energa Grupa ORLEN
Oficjalni Sponsorzy: PZU i RL9 Coffee
Oficjalni Partnerzy: forBET, NAC, Rolimpex

Partner Logistyczny: IFB

Partner Medyczny: Ottobock Polska

Partner Ortopedyczny: Rehasport
Partner Techniczny: Vita-Sport
Partnerzy: PZPN, Pentagon Research, Poczta Polska
Dofinansowanie ze środków: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

***

Źródło: Biuro Prasowe Amp Futbol Polska

Foto: Grzegorz Press

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.