fbpx

Szkoleniowiec Marcin Węglewski o spadku GKS Bełchatów do 2 ligi: Cud po raz drugi nie wydarzył się przy Sportowej

GKS Bełchatów po trzech sezonach spadł z Fortuna 1 Ligi.

Porażka w przedostatniej kolejce rozgrywek z GKS-em Jastrzębie przesądziła o spadku zespołu z Bełchatowa do eWinner 2 Ligi. Cud z zeszłego sezonu, kiedy to GKS na finiszu zapewnił sobie ligowy byt, się nie powtórzył. Ten fakt podkreślił również szkoleniowiec Marcin Węglewski. Jako jedną z przyczyn spadku trener wskazał również fatalną dyspozycję drużyny w meczach na własnym stadionie. GKS Bełchatów zaliczył serię aż trzynastu domowych meczów bez zwycięstwa.

– Nic dwa razy się nie zdarza, cytując Wisławę Szymborską. Niestety, cud po raz drugi nie wydarzył się przy Sportowej – zauważył trener Marcin Węglewski.

– W tym sezonie dotykało nas wiele problemów. Największe był taki, że od listopada nie wygraliśmy żadnego meczu u siebie. To główna przyczyna tego, że spadamy do 2 ligi – stwierdził.

– Mamy najmniej strzelonych bramek w lidze. Druga bramka z GKS Jastrzębie była konsekwencją naszego maksymalnego otworzenia się – dodał Węglewski na konferencji.

– Jestem wychowankiem tego klubu, jestem z nim związany od ósmego roku życia. Byłem przekonany w sierpniu, że nic tak złego nie zdarzy się i będziemy w stanie rywalizować na tym poziomie. Niestety, przede wszystkim mnie nie udało się zbudować drugi raz drużyny, która dałaby więcej satysfakcji kibicom – podkreślił Węglewski.

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.