UEFA opublikowała instrukcję, jak wymawiać nazwiska piłkarzy uczestniczących w EURO 2020. Reprezentacja Polski szeroko omówiona

Zmierz się z najtrudniejszymi nazwiskami piłkarzy podczas EURO 2020 – czytamy na oficjalnej stronie UEFA.

Europejska federacja piłki nożnej zamieściła na oficjalnej stronie internetowej instrukcję jak wymawiać najtrudniejsze nazwiska piłkarzy, którzy wezmą udział w mistrzostwach Europy. Ściąga jest skierowana w szczególności do osób anglojęzycznych.

Obecność wielu zagranicznych graczy w rozgrywkach na Wyspach Brytyjskich przyczyniła się do podniesienia świadomości mieszkańców, że nie wszystkie nazwiska można wymawiać tak, jakby były angielskie. Nadchodzący turniej EURO 2020 sprawi, że osoby mówiące po angielsku będą musiały zmierzyć się z wieloma skomplikowanymi nazwami oraz kombinacjami samogłosek i spółgłosek, które wydają się obce. Nie bój się: dołącz do nas i naucz się poprawnie wymawiać imiona i nazwiska wszystkich graczy – czytamy na stronie uefa.com.

Reprezentacja Polski została bardzo szeroko omówiona. Na liście najtrudniejszych do wymówienia nazwisk znalazło się aż 13 naszych zawodników.

Oto, jak według językowych ekspertów z UEFA, anglojęzyczni komentatorzy, dziennikarze, czy kibice mają wymawiać polskie nazwiska.

Bartosz Bereszyński – Berresh-in-skee
Paweł Dawidowicz – Dav-id-ov-itch
Łukasz Fabiański – Woo-cash Fab-yan-ski
Kamil Jóźwiak – Yoz-vee-ak
Tomasz Kędziora – Kend-zyor-a
Dawid Kownacki – Kov-nats-kee
Kacper Kozłowski – Kos-lov-skee
Robert Lewandowski – Lev-and-ov-ski
Kamil Piątkowski – Pyont-kov-skee
Przemysław Płacheta – Pwa-shetta
Tymoteusz Puchacz – Pook-atch
Jakub Świerczok – Shfair-chock
Wojciech Szczęsny – Voy-chekh Sh-chen-sni

POWODZENIA

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.