fbpx

Powrót wychowanka. Jędrzej Grobelny zawodnikiem Warty Poznań

Były młodzieżowy reprezentant Polski, blisko 20-letni bramkarz Jędrzej Grobelny podpisał kontrakt z Wartą Poznań do czerwca 2024 roku. Wychowanek „Zielonych” przechodzi do poznańskiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego z Pogoni Szczecin.

Jędrzej Grobleny do 2017 roku był zawodnikiem „Zielonych”. Odszedł wtedy do Pogoni Szczecin, a w kończącym się sezonie reprezentuje barwy I-ligowej Miedzi Legnica.

– Jako chłopak spędziłem 8 lat w Warcie Poznań, początkowo jako zawodnik z pola, ale szybko zostałem bramkarzem. Chodziłem na mecze Warty jeszcze przed degradacją z I ligi. To fajne uczucie, że teraz podpisuję kontrakt z klubem, do którego mam sentyment. Wracam po 4 latach przerwy – powiedział Grobelny po podpisaniu kontraktu.

– W 2017 roku odchodziłem z Warty, która grała w II lidze. Z menedżerem uznaliśmy wtedy, że dobrze byłoby spróbować swoich sił w mocnej akademii Pogoni Szczecin. Od jakiegoś czasu myślałem o tym, żeby wrócić do Warty Poznań, teraz stworzyła się okazja, by zagrać w Ekstraklasie i mam nadzieję, że prędzej czy później uda mi się w niej zadebiutować – dodał bramkarz.

– Będę walczył o bluzę z nr 1, ale zobaczymy, jak to się potoczy. Na pewno zadanie będzie trudne. Oglądałem występy Adriana Lisa w tym sezonie i na pewno poprzeczka jest zawieszona wysoko. Śledziłem wszystkie mecze i mogę powiedzieć, że bardzo dobre wyniki Warty w Ekstraklasie na pewno były miłym zaskoczeniem – podkreślił Grobelny.

Jędrzej Grobelny 28 czerwca skończy 20 lat. Jako 16-latek był na testach w angielskich klubach Ipswich Town i Leicester City oraz w Hercie Berlin. Ma na koncie 6 występów w reprezentacjach Polski do lat 17 i do lat 19 prowadzonych przez Bartłomieja Zalewskiego.

Źródło: Biuro Prasowe Warty Poznań

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.