Jerzy Brzęczek jest zadowolony z efektów swojej pracy z reprezentacją Polski

Jerzy Brzęczek, były selekcjoner reprezentacji Polski, po kilku miesiącach milczenia, coraz częściej w wywiadach zaczyna wracać do okresu swojej pracy z kadrą narodową. 50-latek jest zadowolony z jej efektów i podkreśla, że wywiązał się z powierzonych mu zadań.

Jerzy Brzęczek jest zdania, że każdy trener jest narażony na krytykę, ale w jego przypadku przekroczono granice. Szkoleniowiec podkreślił, że był obrzucany oszczerstwami i zalany falą hejtu.

– Jest różnica między krytyką a wyśmiewaniem, oszczerstwami, brakiem kwestii merytorycznych i nierzetelnością. Trener Niemiec Joachim Loew przegrał z Hiszpanią 0:6. Nie wiem, co by ze mną zrobili po takim wyniku. Chyba nie mógłbym wrócić do kraju. U nas często są tylko emocje – albo jesteś wielki, albo cię chcą od razu zakopać – powiedział Brzęczek w rozmowie z portalem „Interia.pl”.

Były selekcjoner, który wywalczył z reprezentacją awans do Euro 2020, ocenił grupę, w której zagrają biało-czerwoni.

– Patrząc historycznie, z tymi rywalami mieliśmy zawsze duże problemy, ale w tym turnieju wszystko może się zdarzyć. Wiele zależeć będzie od przygotowania, ale i atmosfery. Pierwsze spotkanie ze Słowacją będzie bardzo ważne dla sytuacji w grupie. Chłopakom i sztabowi życzę przede wszystkim… spokoju. Wszyscy mamy nadzieję, że dla naszej reprezentacji i kraju mistrzostwa będą pozytywne i zakończone dobrym wynikiem – podkreślił.

– Każda drużyna potrzebuje czasu na rozwój, na zwiększanie swojego potencjału. Zespół klubowy, a kadra – to wielka różnica. W reprezentacji nie ma czasu na trening, choć tym razem selekcjoner miał kilkanaście dni przed wielką imprezą i to był jedyny okres, kiedy mógł popracować więcej, przede wszystkim nad taktyką” – zaznaczył.

Jerzy Brzęczek w dalszej części wywiadu powiedział, że jest zadowolony z efektów swojej pracy z reprezentacją Polski.

– Utwierdzam się w przekonaniu, że zrobiliśmy dobrą pracę, wywiązaliśmy się ze wszystkich zadań, jakie zostały przed nami postawione. Patrząc na to, co osiągnęliśmy, co się działo wokół kadry, bardzo mało rzeczy bym zmienił. To było wielkie przeżycie, doświadczenie, z którego należy wyciągnąć wnioski, by być lepszym trenerem w przyszłości – podsumował szkoleniowiec.

Źródło: Interia.pl

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.