fbpx

Wojtek63 analizuje czwartoligowy „Klub 100”

Z własnej ciekawości  i dla potwierdzenia mojej tezy o ogromnej ilości zespołów, które przekroczyły próg „Klubu 100”, rozebrałem go na części. Te dolne części.

W tym sezonie w „Klubie 100” jest już 38 zespołów, a w kolejce czeka kolejnych… 12 ( w tym ośmiu beniaminków i jeden zespół, który w normalnych warunkach byłby zdegradowany w ubiegłym sezonie).

Prawdopodobnie (finalnie) w „Klubie 100” będzie niewyobrażalna liczba zespołów, czyli około 50.

Dla porównania po pełnym sezonie 2018/19 „Klub 100” liczył 20 zespołów.

Jak jest ta moja teza?

W związku z tym, że w ubiegłym sezonie (koronawirus) nie było spadków, to  około 75  zespołów zachowało czwartoligowy status, chociaż nie powinno. Teraz to procentuje. Mocniejsi  strzelają na potęgę, a słabi tracą na potęgę, bo tych słabych jest od groma i jeszcze więcej. „Klub 100” bardzo wyraźnie pokazuje różnicę jakościową pomiędzy IV ligą, a klasą okręgową.

Reasumując:

Na 38 zespołów w Klubie:

12 – to beniaminkowie

9 – to zespoły, które powinny być zdegradowane po sezonie 2019/20

2 – to wyjątki szczególne:

Mławianka Mława- beniaminek mazowieckiej IV ligi, który wygrał grupę i w ostatnim meczu (10:2) z Wkrą Żuromin rzutem na taśmę przekroczył próg „Klubu 100” z bilansem 100-32. Tu sezon dobiegł końca.

Drugim wyjątkiem szczególnym jest Victoria Chróścice – beniaminek grupy opolskiej, która zajmuje 12 – bezpieczne – miejsce w grupie liczącej aż 22 zespoły z przedziwnym bilansem bramkowym 80-100.   

Bilans meczowy Victorii to 15-6-18.

Bardziej szczegółowo wygląda to tak:

Beniaminkowie:

KS Brzoza, Unia Białopole, Stal Sulęcin, Czarni Rząśnia, Jutrzenka Drzewce, Kasztelan Sierpc, Olimpia Lewin Brzeski,  LZS Walce, Iskra Pszczyna, Olimpia Olsztynek, GKS Dopiewo, Polonia Płoty. beniaminek

,,Cudem uratowani’’, czyli powinien być spadek w ubiegłym sezonie:

Pogoń Pieszyce,  Orzeł Prusice,  Tęcza Krosno Odrzańskie, Ner Poddębice, Swornica Czarnowąsy ( i tak wycofana po rundzie jesiennej 2020/21), Pogoń Prudnik, Dąb Dąbrowa Białostocka, Partyzant Radoszyce, Sparta Węgorzyno.

Beniaminkowie na plus:

Mławianka Mława i Victoria Chróścice

***

W skład czwartoligowego „Klubu 100” wchodzą zespoły, które strzeliły lub straciły 100 i więcej goli w obecnym sezonie.

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Najnowszewpisy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.