Mateusz Borek nie bierze jeńców: Jestem wstrząśnięty, wkurzony, smutny, czuję się oszukany (WIDEO)

Mateusz Borek, na „Kanale Sportowym”, podsumował porażkę reprezentacji Polski ze Słowacją w inauguracyjnym meczu Euro 2020.

Jestem wstrząśnięty, wkurzony, smutny, czuję się oszukany. Uważam, że w meczu otwarcia graliśmy z najsłabszym rywalem w XXI wieku. Zdecydowanie wyżej oceniam Koreę, Ekwador, Niemców, Grecję… Mam takie wrażenie, że Słowacja wykorzystała wszystkie swoje atuty, które przy naszym potencjale wydawały się niewielkie. My nie potrafiliśmy zrobić niczego – stwierdził Borek w „Kanale Sportowym”.

– Kolejny raz potwierdziło się, że nie ma hierarchii na niektórych pozycjach, że nie wypaliły eksperymenty taktyczne. Jak musi czuć się Jerzy Brzęczek? Zmieniliśmy trenera po to, żeby ta drużyna grała coś innego, lepiej, punktowała z zespołami mocniejszymi. Gdyby Brzęczek nie grał w Lidze Narodów i nie musiał się mierzyć z Włochami i Holandią, to prawdopodobnie z kadry by nie wyleciał. Chodziło nam o trenera, który sprawi, że będziemy wygrywać z teoretycznie lepszymi od nas. To zmieniliśmy tak, że zaczęliśmy przegrywać ze słabszymi. Taka jest prawda – powiedział Borek.

– Brzęczek miał jeden, maksymalnie dwa treningi przed każdym meczem. Nie miał szansy popracować z tą drużyną. Przyszedł trener, miał czas, w którym drużyna powinna wyglądać lepiej. Zwróćmy uwagę na aspekt fizyczny. Dla mnie papierkiem lakmusowym jest Krychowiak. Przyjechał od trenera klubowego w marcu i wyglądał dobrze. Widziałem Grześka biegającego inaczej, jest spóźniony, noga mu nie podaje. To są detale, ale wydaje mi się, że w kwestii przygotowania fizycznego nie trafiliśmy – ocenił komentator.

Mateusz Borek stwierdził również, że w przypadku, gdy prezesem PZPN zostanie Cezary Kulesza, jedną z jego pierwszych decyzji będzie zwolnienie Paulo Sousy.

– Zależy, kto będzie prezesem PZPN. Jeśli Czarek Kulesza, to może to być jedna z pierwszych decyzji – podsumował Borek.

Źródło: Kanał Sportowy

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.