fbpx

Były szkoleniowiec Wieczystej Kraków znalazł nowy klub

W piątek 18 czerwca zarząd KSZO Ostrowiec Świętokrzyski podpisał umowę z nowym szkoleniowcem pomarańczowo-czarnych. Wybór padł na byłego trenera Wieczystej Kraków – Przemysława Cecherza.

Nowy szkoleniowiec obejmie posadę obejmie 1 lipca 2021 roku. Przemysław Cecherz związał się z KSZO roczną umową z możliwością automatycznego przedłużenia po spełnieniu warunków zapisów umowy.

Cecherz w swojej karierze piłkarskiej występował na pozycji bramkarza w KKS Koluszki, Bałtyku Gdynia oraz chicagowskich klubach polonijnych. Przygodę trenerską rozpoczął w 1996roku w KKS Koluszki. Przemysław Cecherz był także szkoleniowcem takich zespołów jak: Start Brzeziny, Górnik Zabrze, Wisła Płock, Hetman Zamość, Tur Turek, Stal Stalowa Wola, Znicz Pruszków, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Kolejarz Stróże, GKS Tychy, Poroniec Poronin, Raków Częstochowa, Widzew Łódź, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Chojniczanka Chojnice oraz Wieczysta Kraków.

Z tym ostatnim zespołem Cecherz w obecnym sezonie zdobył komplet punktów w 22 spotkaniach klasy okręgowej grupy Kraków II, 172 bramki strzelone, zaledwie 6 straconych, zapewniony awans do IV ligi. Mimo takich wyników Wieczysta rozstała się z trenerem przed końcem sezonu. Przemysława Cecherza zastąpi były trener reprezentacji Polski – Franciszek Smuda.

W sezonie 2017/18 w rundzie wiosennej trener Przemysław Cecherz prowadził drużynę KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w 21 meczach. 

Trener Przemysław Cecherz zawsze bardzo miło i ciepło wypowiadał się o naszym klubie, oraz bardzo pozytywnie wspominał spędzony tutaj czas. Zawsze podkreślał, że Ostrowieccy kibice żyją piłką nożna. Na pewno pomogło to w negocjacjach. Rozmowy nie były trudne, gdyż obydwie strony były chętne do współpracy – powiedział Dariusz Ogłaza, prezes KSZO, cytowany przez klubowe media.

– Doceniamy jego warsztat, doświadczenie oraz wiemy jak dobra pracę wykonał poprzednim razem w Ostrowcu i liczymy, że teraz też tak będzie. A naszą rolą jest stworzenie mu komfortowych warunków pracy – dodał Ogłaza.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na kolejkę przed końcem rozgrywek czwartej grupy III ligi zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 61 punktów.

Źródło: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Foto: Wieczysta Kraków

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.