Piotr Nowak: Z takim rywalem jak Hiszpania nie możemy myśleć tylko o bronieniu, to nonsens

Piotr Nowak w programie „Moc Euro” na „Kanale Sportowym” stwierdził, że nonsensem będzie ograniczanie się tylko do defensywy w meczu z Hiszpanią.

Piotr Nowak, były reprezentant Polski oraz szkoleniowiec m.in. olimpijskiej reprezentacji USA, DC United, Philadelphii Union czy Lechii Gdańsk, robi furorę wśród kibiców śledzących programy „Kanału Sportowego” podczas Euro 2020.

Piotr Nowak

Inne spojrzenie na futbol od tego jakie od lat prezentują nam ciągle ci sami „eksperci”, ciekawe analizy oraz merytoryczne wypowiedzi sprawiły, że Piotr Nowak staje się ulubieńcem widowni. Były reprezentant Polski przyleciał z USA na specjalne zaproszenie właścicieli „Kanału Sportowego”, aby komentować w studio mistrzostwa Europy.

Trener w sobotnim programie „Moc Euro” stwierdził, że reprezentacja Polski nie może ograniczyć się tylko do defensywy. Mówienie o walce, cierpieniu jest według szkoleniowca nonsensem.

– W meczu z takim rywalem jak Hiszpania nie możemy tylko mówić o bronieniu, cierpieniu, staniu blisko. To nonsens. Musimy grać w piłkę!! Oddalić zagrożenie od własnego pola karnego. Jeśli chcemy coś ugrać, musimy myśleć i grać tak szybko jak oni – powiedział Piotr Nowak.

Piotr Nowak podczas kariery piłkarskiej występował w takich klubach jak Włókniarz Pabianice, Zawisza Bydgoszcz, Widzew Łódź, Motor Lublin, Bakirkoyspor, Young Boys Berno, Dynamo Drezno, 1. FC Kaiserslautern, TSV 1860 Monachium i Chicago Fire.

Po zawieszeniu butów na kołku Piotr Nowak rozpoczął pracę jako szkoleniowiec. Prowadził DC United, z którym zdobył mistrzostwo MLS. Był szkoleniowcem olimpijskiej reprezentacji USA, a także asystentem Boba Bradley w seniorskiej kadrze tego kraju. Był również trenerem w klubie Philadelphia Union, a także dyrektorem technicznym w federacji piłkarskiej Antigua i Barbados.

Od 8 stycznia 2016 do 27 września 2017 roku Piotr Nowak pełnił rolę pierwszego trenera Lechii Gdańsk. Po rezygnacji ze stanowiska, został zatrudniony w gdańskim klubie jako dyrektor sportowy. Zakończył współpracę z Lechią 17 stycznia 2018 roku.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.