fbpx

Takim składem ma zagrać Polska z Hiszpanią

Reprezentacja Polski w sobotę spotka się z Hiszpanią w drugim meczu na Euro 2020. Porażka w tym spotkaniu pozbawi nasz zespół szans na wyjście z grupy. Paulo Sousa zapowiedział zmianę strategii gry biało-czerwonych w porównaniu z przegranym pojedynkiem ze Słowacją.

– Nie będzie wielu zmian w składzie. Musimy zmienić strategię, bo rywal jest zupełnie inny niż reprezentacja Słowacji. Musimy wiedzieć jak bronić całą drużyną. Skupić się na przechodzeniu z obrony do ataku – powiedział Paulo Sousa na konferencji prasowej.

Jedna ze wspomnianych przez selekcjonera zmian jest wymuszona. Pauzującego za czerwoną kartkę Grzegorza Krychowiaka zastąpi Jakub Moder. Z informacji jakie dochodzą z obozu polskiej reprezentacji wynika, że taktyka Paulo Sousy na mecz z Hiszpanią nie będzie się bardzo różniła od tej ze spotkania z Anglią w marcu tego roku.

– Musimy wiedzieć, jak skrzywdzić Hiszpanię, przechodząc z obrony do ataku i jak ograniczyć jej czas posiadania piłki, a jednocześnie kreować sobie okazje dzięki odpowiedniemu jej rozgrywaniu. La Roja nie jest przyzwyczajona do sytuacji, w których rywal utrzymuje się przy piłce dłużej niż 5-7 sekund. Musimy spróbować to wykorzystać – podkreślił portugalski szkoleniowiec.

W bramce zobaczymy Wojciecha Szczęsnego, a blok obronny ma tworzyć trójka defensorów: Kamil Glik, Jan Bednarek oraz Michał Helik lub Tomasz Kedziora. Dwaj ostatni nie wystąpili w meczu ze Słowacją.

Na prawym wahadle Paulo Sousa zamierza ustawić Bartosza Bereszyńskiego, a po przeciwnej stronie kogoś z dwójki – Tymoteusz Puchacz, Maciej Rybus. Oznacza to, że Kamil Jóźwiak rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

W środku pola obok Jakuba Modera wystąpią Karol Linetty i Mateusz Klich. Przed nimi będzie ustawiony Piotr Zieliński, który będzie miał za zadanie wspierać Roberta Lewandowskiego. Kapitan naszej reprezentacji będzie jedynym napastnikiem w meczu z Hiszpanami.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Hiszpanią:

Szczęsny – Helik (Kędziora), Glik, Bednarek – Bereszyński, Moder, Linetty, Klich, Puchacz (Rybus) – Zieliński – Lewandowski

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.